15.3 C
Petak, 10. svibnja 2024.

Hrvatske juniorke izgubile i od Crne Gore
H

Nakon početnog poraza od Srbije, hrvatske juniorke u drugom susretu skupine A na Europskom prvenstvu u Valenciji snage su odmjerile s vršnjakinjama iz Crne Gore. Crnogorke su vrlo uvjerljivo ušle u susret, stvorile početnu prednost koju Hrvatice ni do kraja susreta nisu uspjele sustići stoga su po isteku 60. minute upisale drugi poraz na europskoj smotri.

Prvi napadi nisu bili uspješni niti jednoj ekipi stoga do prvog pogotka dolazi u četvrtoj minuti kada Djurdjina Jauković zabija za 1:0, a ubrzo Crna Gora bježi i na 2:0. Hrvatice nisu izgledale koncentrirano u napadu te već u šestoj minuti izbornik Branko Šebek zatražio time-out. Do prvog pogotka Hrvatska stiže odmah nakon minute odmora kada je put do crnogorske mreže pronašla Dora Kalaus. no protivnice su zadržale svoju prednost. Tako je u 13. minuti bilo 6:2. Zaostatak Hrvatske na 3:6 smanjuje Josipa Mamić koja biva sigurna s linije sedam metara. Crna Gora je nastavila s jakim tempom igre kojeg Hrvatice nisu mogle pratiti te su do odlaska na odmor bile u zaostatku sedam golova (8:15).

Početkom drugog poluvremena mreže su mirovale punih pet minuta kada se s četiri uzastopna pogotka Crna Gora dodatno odvaja od Hrvatica (8:19). Deseti pogodak za Hrvatice postiže Dora Kalaus na polovici drugog poluvremena, dok su s druge strane protivnice uspješne bile 22 puta. Pred kraj dvoboja hrvatski redovi su se probudili te su djevojke smanjile zaostatak na minus osam (15:23), ali bilo je prekasno za bilo što više. Po posljednjem sučevu zvižduku reprezentacija Crne Gore slavila je 25:17.

U nedjelju Hrvatice očekuje posljednji dvoboj skupine A kada će od 17 sati zaigrati protiv Danske.

Drugi natjecateljski dan otvorila je Danska koja je uvjerljivo svladala Srbiju 32:18 (16:9).

EP JUNIORKI, 2. KOLO

SRBIJA – HRVATSKA 25:17 (15:8)

VALENCIA – Pabellon Municipal El Cabanal. Gledatelja: 50. Sutkinje: Ana Vranes i Marlis Wenninger (obje Austrija). Delegatkinja EHF-a: Janka Stasova (Slovačka). EHF nadzornik: Per Morten Sodal (Norveška).

CRNA GORA: Zečević, Nenezić; Bulatović, Ujkić 5, Grbić 4, Arsenijević, Ramusović 6, Pejović, Čavlović, Senić, Pavičević 3, Prelević, Jauković 7, Jovičević, Muratović. IZBORNICA: Maja Savić.

HRVATSKA: Ečimović, Krmpotić; Zadravec, Posavec 2, Galetić 3, Šenvald, Mamić 4, Čalušić, Maljak, D. Kalaus 5, Oremović 2, Vlajsović, Babić, Peraica 1. IZBORNIK. Branko Šebek.

SEDMERCI: Crna Gora 5(4), Hrvatska 8(6).

ISKLJUČENJA: Crna Gora 10 minuta (Pavičević 2+2, Grbić, Ramusović i Jovičević po 2), Hrvatska 14 minuta (Posavec i Peraica 2+2, Šenvald, Mamić i Oremović po 2).