19.6 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Hrvatski kup // Slaven Belupo na punom ludbreškom stadionu uvjerljiv protiv cvetkovečkog Tehničara
H

Tehničar Cvetkovec izgubio je u Ludbregu od Slavena Belupa s 3:0. Ono što je najvažnije bilo u ovoj utakmici jest to da ju je pratilo oko 650 gledatelja. Tribine ludbreškog stadiona bile su ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta, a pun je bio i dobar dio ograde oko terena.

Nogometaši koprivničkog Slavena Belupa plasirali su se u osminu finala Hrvatskog kupa. Na stadionu u Ludbregu s lakoćom su svladali domaćina, Tehničar iz Cvetkovca, rezultatom 3:0.

Trener farmaceuta Željko Kopić ništa nije prepustio slučaju, na teren je poslao vrlo sličan sastav kao i protiv Istre u prošlom prvoligaškom kolu. Lanjsko ispadanje od niželigaša Vinograda bila je svima u koprivničkom klubu dobra opomena.

Strateg vodećeg županijskog prvoligaša Roman Sović, pak, odlučio se za zatvoreniju varijantu sa samo jednom špicom – Lovrekom. U njegovim redovima ima nekoliko igrača koji su prošli Slavenovu školu nogometa ili čak igrali za prvu momčad, ali trkački jači Koprivničanci nisu dozvolili da se razmašu.

Tehničar je u prvih nekoliko minuta još nešto i pokušavao, imali su i jedan korner, ali na tome su stali. Slavenaši su preuzeli inicijativu i bilo je samo pitanje vremena kada će pasti prvi gol. Dogodilo se to u 20. minuti kada je Ejupi poentirao nakon duplog pasa s Ozobićem. Već u 24. minuti Kopićeva momčad je povisila rezultat. S ruba šesnaesterca neumoljiv je bio Brlek.

Već u 30. minuti pao je i novi pogodak. Snažnim udarcem s 20-ak metara vratara Bodu svladao je Gregurina. Slavenaši su nastavili dominaciju i u drugom dijelu, ali kao da su igrali s “pola gasa”. Dodajmo da je Brlek u sudačkoj nadoknadi pogodio stativu s 30-ak metara iz slobodnog udarca. Tehničar je pokušavao postići počasni gol, navijači su ih u tome žarko podržavali, ali nije išlo. Najbliže pogotku bili su u 83. minuti kada je Hudak snažno pucao s 25 metara, ali Rozman je uspio obraniti.

Ispunjene tribine ludbreškog stadiona // Foto: Zvonimir MarkačOno što je najvažnije bilo u ovoj utakmici jest to da ju je pratilo oko 600 gledatelja. Tribine ludbreškog stadiona bile su ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta, a pun je bio i dobar dio ograde oko terena. Na ruku je organizatorima išlo i toplo i sunčano vrijeme. Bio je to velik dan za mali klub iz Cvetkovca. Plasmanom u 1/16 finala Hrvatskog kupa postigli su najveći uspjeh u 41-godišnjoj povijesti kluba. Bez obzira na ispadanje od Slavena Belupa, nisu se osramotili. Presudila je kvaliteta i fizička sprema. Tehničari su pokazali da imaju potencijala i njihovi navijači ne moraju strahovati da će Tehničar i dalje samo napredovati.

Slavenu Belupu, pak, utakmica u Ludbregu bio je dobar trening uoči subotnjeg dolaska Rijeke u Prvu HNL.