4.3 C

Igor Bubnjić sudjelovao u pobjedi mlade reprezentacije protiv Švedske
I

Iako je tijekom tjedna hrvatski sjeverozapad mladim hrvatskim reprezentativcima ponudio vrlo ugodno vrijeme uz sunce i stabilnih desetak stupnjeva, u subotu u noći iznenadio je snijeg, koji ne samo da je spustio temperaturu na nulu, nego je i teren učinio izuzetno teškim za igru. Hladnoća i snijeg trebali su, po logici, bolje odgovarati Šveđanima, no Hrvati su igrali ne pokazujući da im vremenske nepogode imalo smetaju.

Za prvi pogodak nije trebalo dugo čekati, Splitovac Ante Rebić lijepo se otvorio i primio loptu, izigrao švedsku obranu i iskoristio izlazak švedskog vratara Patrika Carlgrena kako bi zatresao mrežu prije isteka prve minute.

Hrvati nakon tog pogotka nastavljaju s dominacijom na terenu, a Ševđani priliku imaju tek iz prekida. Drugi pogodak pada u 15. minuti, Mario Šitum je lako predriblao Alexandera Michela i poslao loptu pored druge vratnice za 2:0 Hrvatske.

U 30. minuti je Ericson Hakan napravio prvu izmjenu, nezadovoljan obranom svoje momčadi, što minutu prije toga demonstrirao i Hrvoje Miličević, koji je na glavu primilo loptu Marija Šituma i vrlo dobro naciljao ali je ovog puta švedski golman odradio svoj posao.Do kraja poluvremena još par prigoda Hrvatske, ali i jedna Švedske, kad je iz slobodnog udarcaAlexander Milosevic uputio dobar šut, koji je prošao pored vratnice.

U drugom poluvremenu je Hrvatska i dalje dominantna, ali Šveđani bilježe svoju prvu pravu priliku.U 65. minuti Oscar Hiljemark oslobodio se svojih čuvara i lijepo pucao na hrvatski gol, ali je lopta prošla iznad vrata Mateja Delača, koji je u međuvrememu odmijenio Iliju Kovačića.

Kazna je uslijedila odmah poslije, Atalantin Marko Livaja primio je nabačenu loptu i hladnokrvno matirao švedskog golmana za 3:0 Hrvatske.

Utakmica koju su Hrvati odigrali protiv Švedske podsjetila je na talente tih mladića, a mnogobrojne prilike koje su stvorene pokazuju i da dvojac koji vodi reprezentaciju zna svoj posao. Iako su zbog vremena susret pratili tek malobrojni gledatelji, mogli su svakako biti zadovoljni hrvatskom igrom, koja zbog snijega nije mnogo izgubila na ljepoti i zanimljivosti. Ukoliko tako nastave, mladi Hrvati se svakako imaju čemu nadati u kvalifikacijama za U21 Euro 2015.

U21 Hrvatska – U21 Švedska 3:0 (2:0)