6.3 C

Jurica Srbiš juniorski prvak Hrvatske u šahu!
J

Mladi koprivnički šahist Jurica Srbiš osvojio je naslov državnog prvaka na pojedinačnom juniorskom prvenstvu Hrvatske, koje je odigravano na Bjelolasici u kategoriji do 17 godina.

U devet kola 15-godišnji J. Srbiš osvojio je sedam bodova. U istoj kategoriji Karlo Turek iz Rovišća zauzeo je 12. mjesto s pet bodova.

U kategoriji do 19 godina koprivnički šahist Mihovil Vučić bio je šesti s pet bodova, dok je Daniel Buhin iz Rovišća nastup završio na 13. mjestu s četiri boda. Kod juniorki do 17 godina Anamarija Kečkeš iz ekipe Konaki Novo Virje zauzela je 10. mjesto s tri boda.