3.5 C

Karate: Dominik Juranić osvojio zlato na turniru u Varaždinu

Karate klub Podravka i Karate klub Koprivnica nastupili su prošle subote na tradicionalnom turniru „Sveti Nikola”, koji je okupio 400 natjecatelja iz 51 kluba.

Članovi Karate kluba Podravka osvojili su pet medalja, a zlatno odličje pripalo je Dominiku Juraniću u kategoriji mlađih kadeta -52 kg.

Dominik Cvitić osvojio je drugo mjesto u kategoriji mlađih kadeta +57 kg, a srebro je pripalo i Denisu Vedrišu koji se borio u konkurenciji kadeta -63 kg. Jelena Crnjac osvojila je drugo mjesto u kategoriji kadetkinja -54 kg, dok je Patricija Zobec do bronce došla u kategoriji mlađih kadetkinja -55 kg. Nastupili su i Ivan Varga, Dalibor Kušenić te Josipa Kolar.

Opsam natjecatelja KK Koprivnica osvojilo je šest medalja, a najbolji plasman ostvarila je Ana Marija Mijatović osvajanjem drugog mjesta u kategoriji učenica do 30 kg. Treća mjesta osvojili su Anto Mijatović (učenici -42 kg), Tomislav Šaško (učenici -45 kg), Marina Mikulić (učenice -50 kg), Dario Salaj (mlađi kadeti -45 kg) te Sara Jurenec (mlađe kadetkinje -55 kg). Bez plasmana ostali su Petar Rod i Lidija Tušek.