KC liga: UŠRPS u ženskom finalu bolja od Gimnazije, ispali Cerine i Forma Legalis

00:19h
0
120318-USRPS

Prvo mjesto u trećoj sezoni KC lige osvojila je Udruga za mali nogomet Koprivnica, iz čijih redova dolazi i najbolji igrač i strijelac, Ivica Petričević. Srebrne medalje pripale su Podravskom suncu, a brončane Romantičarima.

Medalje i pehare najboljim ekipama i pojedincima malonogometnog prvenstva koprivničkih rekreativaca dodijelile su obnašateljica dužnosti gradonačelnika Vesna Želježnjak i predsjednica Zajednice športskih udruga grada Koprivnice Jasmina Stričević. Natjecanje je uspješno provedeno u organizaciji Koprivničke udruge za rekreativni sport. 

U ženskoj konkurenciji odigrano je veliko finale, nekoliko stotina gledatelja u Sportskoj dvorani Srednje škole Koprivnica pratilo je uzbudljiv dvoboj UŠRPS-a i koprivničkih gimnazijalki.

Povela je Gimnazija pogotkom Lucije Golubić već u 1. minuti, ali je već minutu kasnije UŠRPS izjednačio zahvaljujući autogolu Tajane Jambrušić. Konačnih 2:1 postavila je Sanela Stupar u drugom poluvremenu susreta.

UŠRPS ima najbolju igračicu Tihanu Valdu i golmanicu Miljanu Valdec, dok su titulu najboljeg strijelca podijelile Tea Jurković iz Mladosti Bregi i Janja Geršić (UŠRPS).
U susretu za treće mjesto ekipa Mladosti Bregi bila je bolja od Toxic Girls, a priznanje za fair-play dodijeljeno je ekipi Drnje / Botovo.

U muškoj konkurenciji najzanimljivija utakmica, koja je odlučivala o ostanku u ligi, odigrana je na kraju subotnjeg programa, Cerine i Petgrad / Metalstil odigrali su 1:1. Sremec je u prvom dijelu zabio za vodstvo Petgrada, a u nastavku je za Cerine izjednačio Gojković, što nije bilo dovoljno za spas.

120318-UMNKS obzirom na VIP status Grada Koprivnice, iz lige ispadaju Cerine i Forma Legalis, no obje momčadi imat će pravo nastupa u kvalifikacijama za četvrtu sezonu KC lige.
Podravsko sunce potvrdilo je drugu poziciju pobjedom nad lanjskim prvakom Pivnicom Plavi podrum kojoj je pripao trofej za fair-play, dok su Romantičari vodili 2:0 protiv Sedme sile, ali su na kraju odigrali 2:2.

Najveće iznenađenje dana priredila je momčad odvjetnika i pravosudnih djelatnika iz Forme Legalis, koja je s 3:2 svladala novog prvaka.

Potoljik se spasio bodom osvojenim protiv Inducte, koja je na kraju zauzela četvrto mjesto zbog boljeg međusobnog omjera sa Šegijem i Toxicom. Šegi je bio bolji od Active Commercea, a najefikasniju utakmicu dana odigrali su Grad Koprivnica i Caffe bar Toxic (3:6).

POBJEDNICI TREĆE SEZONE KC LIGE: Udruga za mali nogomet Koprivnica (UMNK)
NAJBOLJI IGRAČ: Ivica Petričević (UMNK)
NAJBOLJI STRIJELAC: Ivica Petričević (UMNK)
NAJBOLJI GOLMAN: Matija Furdić (Podravsko sunce)
TROFEJ FAIR-PLAY: Pivnica Plavi podrum

POBJEDNICE TREĆE SEZONE KC LIGE: Udruga športske rekreacije podravskih studenata (UŠRPS)
NAJBOLJA IGRAČICA: Tihana Vadla (UŠRPS)
NAJBOLJI STRIJELAC: Tea Jurković (Mladost Bregi) i Janja Geršić (UŠRPS)
NAJBOLJA GOLMANICA: Miljana Valdec (UŠRPS)
TROFEJ FAIR-PLAY: Drnje / Botovo

REZULTATI I STRIJELCI 13. KOLA KC LIGE

Potoljik – Inducta 0:0
Šegi d.o.o. – Active Commerce 2:1
(Virovec, Dukarić / Tušek)
Sedma sila – Romantičari 2:2
(Wolf, Sušenj / Budaj, Begić)
Grad Koprivnica – Caffe bar Toxic 3:6
(Kovačec, Kovač, Šumiga / Kovač 2, Škvorc 2, Vazdar, Horvat)
Podravsko sunce – Pivnica Plavi podrum 3:2
(Jozić 2, Bešenić / K. Trnski 2)
Forma Legalis – Udruga za mali nogomet 3:2
(Benčak 3 / Dlaka, Petričević)
Petgrad /Metalstil – Cerine 1:1
(Gojković / Sremec)

ŽENE – FINALE
UŠRPS – Gimnazija „Fran Galović” 2:1
(Jambrušić – ag, Stupar / Golubić)

ŽENE – ZA TREĆE MJESTO
Mladost Bregi – Toxic Girls 2:0 (0:0)
(Kazneni udarci: Jurković, Furjan)

100207-kcliga-mLJESTVICA – MUŠKI

1. Udruga za mali nogomet 54:25 31
2. Podravsko sunce 39:22 28
3. Romantičari 29:18 23
4. Inducta 21:20 20
5. Šegi d.o.o. 28:23 20
6. Caffe bar Toxic 28:27 20
7. Pivnica Plavi podrum 29:20 18

8. Sedma sila 24:28 17
9. Petgrad / Metalstil 21:20 17
10. Potoljik 25:30 16
11. Active Commerce 26:31 16
12. Forma Legalis 28:40 15
13. Cerine 17:31 14
14. Grad Koprivnica 21:54 1
(Napomena: U slučaju istog broja bodova u obzir se uzima međusobni omjer)

POREDAK – ŽENE

1. UŠRPS
2. Gimnazija „Fran Galović”
3. Mladost Bregi
4. Toxic Girls
5. Drnje / Botovo
6. Podravske gazele

STRIJELCI

120318-petricevic_ivica17 – Petričević (Udruga za mali nogomet)
12 – Harmadi (Podravsko sunce), Šumiga (Grad Koprivnica), Begić (Romantičari)
11 – Kukolja (Podravsko sunce)
10 – Prka (Forma Legalis), Dlaka (Udruga za mali nogomet),
9 – Marić (Inducta), Škvorc (Caffe bar Toxic)
8 – Mesić (Active Commerce), Ramljak (Šegi d.o.o.)
7 – B. Martinušić (Romantičari), Peričić (Inducta), Popijač (Petgrad/Metalstil), Evačić (Caffe bar Toxic) Jurenec (Udruga za mali nogomet), Jozić (Podravsko sunce)
6 – Šimek (Forma Legalis), Perić (Udruga za mali nogomet), Petrović (Active Commerce), Rumek, K. Trnski (Pivnica Plavi podrum), E. Blažeković (Potoljik), Gojković (Cerine)
5 – Matošić (Udruga za mali nogomet), Šimunić (Pivnica Plavi podrum), Strbat (Sedma sila), Lukač (Šegi d.o.o.), Korošec (Petgrad / Metalstil), Tušek (Active Commerce)
4 – Job, I. Barać (Sedma sila), Vargović, Virovec (Šegi d.o.o.), Napan (Pivnica Plavi podrum), Mikolaj (Active Commerce), Bukvić (Potoljik), Milivojević (Udruga za mali nogomet), Bešenić (Podravsko sunce), Sremec (Petgrad / Metalstil)
3 – Cvetković (Udruga za mali nogomet), Sinković (Sedma sila), Toth (Grad Koprivnica), Samarđić (Podravsko sunce), Zbodulja, Milojević, Andrašić, Eršetić (Potoljik), Cestar (Petgrad / Metalstil), Fusić, Budaj (Romantičari), Mar. Trnski (Pivnica Plavi podrum), Dombaj (Cerine), Vazdar (Caffe bar Toxic), Benčak (Forma Legalis)
2 – Kuruc (Šegi d.o.o.), Pintarić (Udruga za mali nogomet), Jazvec (Pivnica Plavi podrum), Perković, Kovačec (Grad Koprivnica), Drvenkar, Kurcinak (Forma Legalis), Kontak, M. Patrčević, Miljuš (Cerine), Lazić, Punčec, Horvat, Kovač (Caffe bar Toxic), Perošić, V. Šimunović (Inducta), Borštnar (Podravsko sunce), Kuzmić (Romantičari), Sušenj (Sedma sila)
1 – Hudoletnjak, Sajko, Šepec (Active Commerce), Brckan (Caffe bar Toxic), Posavec, Indir, Magdić, Kunštić (Forma Legalis), B. Čičin-Mašansker, N. Barać, Dotov, G. Čičin-Mašansker, Wolf (Sedma sila), Krček, Dodlek (Cerine), Mikulić, Jadek (Potoljik), Knapić, Palčić, Maljak, Marković, Dukarić (Šegi d.o.o.) Petrović, Zrinski (Petgrad / Metalstil), Golenja, Šarlija (Romantičari), Mat. Trnski (Pivnica Plavi podrum), Babić, Kovač (Grad Koprivnica), Rukavina (Inducta)
Autogol – Cikač (Podravsko sunce), Kunštić (Forma Legalis), Kovač (Grad Koprivnica), Dotov (Sedma sila), Punčec (Caffe bar Toxic), Plemeniti (Petgrad / Metalstil)

120318-publikaSTRIJELCI – ŽENE

3 – Jurković (Mladost Bregi), Geršić (UŠRPS)
2 – Vadla, Kancijan (UŠRPS), Furlan (Mladost Bregi)
1 – Fičko, Stupar (UŠRPS), M. Milojević (Mladost Bregi), Notersberg, Gabaj (Podravske gazele), Sewer, Pintarić, Jambrušić, L. Svržnjak, Golubić (Gimnazija „Fran Galović”), Lončarek, Ciglar, Štajduhar (Toxic Girls), Amon (Drnje / Botovo)
Autogol – Sewer, Jambrušić (Gimnazija „Fran Galović”), Begić (Drnje/Botovo), Vadla, Geršić (UŠRPS)

 

DOSADAŠNJI PRVACI KC LIGE (muški / žene)

2010. Active Commerce / Gimnazija „Fran Galović”
2011. Pivnica Plavi podrum / Bakovčice
2012. Udruga za mali nogomet Koprivnica / Udruga športske rekreacije podravskih studenata