Petak, 26. travnja 2024.
HT PRVA LIGA

Klasična nula na Apašu, Slaven Belupo i Lokomotiva podijelili bodove u zaostalom susretu
K

Utakmica je, obnovljenom odlukom Stožera civilne zaštite RH, odigrana bez gledatelja, kao što će i sve ostale HNL-a biti.

Zaostala utakmica 6. kola HT Prve lige odigrana je danas na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Dok Lokomotiva tri tjedna nije izašla na teren zbog poteškoća s koronavirusom, ali je u međuvremenu dovela nekoliko igrača, Slaven Belupo je upisao prvu, a zatim i drugu ovosezonsku pobjedu. Glede poretka, Farmaceuti imaju deset bodova, što je dvostruko više od Lokosa koji su, međutim, odigrali dva susreta manje. Dakle, pred današnji ogled bilo je puno, puno nepoznanica.

Trener domaćih Tomislav Stipić na njih je pokušao odgovoriti postavljanjem Filipovića na vrata, Parackog, Božića i Solde u zadnju liniju, Mlinara na zadnjeg veznog umjesto ozlijeđenog i inače standardnog Bačelić-Grgića, zatim Jeffrena i Glavčića u sredinu, Godu lijevo i Lulića desno te Krstanovića i Knolla u vrh napada.

Strateg s druge strane terena Goran Tomić u odnosu na prošlu sezonu ima uvelike promijenjenu momčad. Danas su startali vratar Hendija, stoperi Kovačić i Kolinger, s njihove lijeve strane bio je Marković, a desne Karačić. Kallaku i Cokaj zauzeli su sredinu terena, ispred njih bili su, slijeva nadesno, Aliyu, Sammir i Malikji. Glavni napadač bio je Tuci.

Utakmica je, obnovljenom odlukom Stožera civilne zaštite RH, odigrana bez gledatelja, kao što će i sve ostale HNL-a biti. Glavni sudac bo je Tihomir Pejin, uz linije terena mahali su Goran Pataki i Kristijan Novosel. U VAR sobi smjestili su se Marin Vidulin i Robi Kezele.

Relativno miroljubivih prvih 45 minuta

Premda je Stipić postavio momčad u 3-1-4-2, pomicanjem Parackog u sredinu te spuštanjem Lulića na mjesto desnoga beka, Slaven se branio u 4-1-4-1 formaciji.

Prvu pravu priliku čekali smo do 19. minute. Napad se razvijao preko Jeffrena koji je u sredini odigrao dupli pas s Knollom, a bivši igrač Barcelone pucao prema Hendiji čija je intervencija spriječila pogodak. Lopta je, u konačnici, završila u korneru. Šest minuta kasnije, Mlinar je povukao kontru koprivničkog sastava, odigrao na stranu za Knolla. Udarac nekadašnjeg mladog njemačkog reprezentativca zaustavio je još jednom gostujući vratar.

Tomislav Stipić // Foto: Ivan Brkić Brka / Nk Slaven Belupo

Tomićev sastav, prošle sezone drugoplasirani, premijernu priliku stvorio je u 29. minuti. Fenomenalnu loptu iza obrane Slavena dao je Karačić. Srećom po domaćina, Aliyu je nije dobro zahvatio pa nije bilo ni posla za Filipovića.

Spomenimo još jedan ofenzivni pokušaj Jeffrena, odnosno udarac koji je uz dodir gostiju završio pored gola. Minutu kasnije, nakon gužve u kaznenom prostoru, prvo je tukao Soldo, a zatim i Glavčić. Stipić je uz teren vikao tražeći ruku, time i kazneni udarac. VAR soba je pregledavala, Pejin čekao odluku sve dok i sam nije provirio na monitor. Konačna odluka – nema jedanaesterca. A do odmora nije bilo ni pogodaka. Prvo poluvrijeme, 0-0.

Još jedan odličan nastup Nemanje Glavčića. Nažalost, semafor je ostao na nuli

Nijedan trener nije posegnuo za zamjenama tijekom odmora. Do 56. minute Lokosi nisu kreirali veću šansu. Nisu ni tada, već je Cokaj jako dobro, i iz dosta teške situacije, opalio. Filipović je morao poletjeti kako bi zaustavio udarac s, otprilike, 25 metara. Spriječio je, također, i Chajiu, pojačanje Lokomotive, da u 64. minuti pospremi loptu u lijevi donji kut.

Teško je reći da oba sastava nisu pokušavala postići pogodak, ali izglednih prilika baš i nije bilo.

Nemanja Glavčić odradio je još jednu odličnu utakmicu // Foto: Ivan Balija

Bilo bi nepošteno apostrofirati odlične nastupe Glavčića. Osim što više nego korektno odrađuje obrambeni dio, neumoran u pogledu napada. Trči, ubacuje se, pronalazi prostor za sebe i stvara ga za suigrače. Tako je bilo i večeras. Nažalost, više puta ga njegovi suigrači u posljednjoj trećini nisu adekvatno pratili, pri čemu je dojam kako je Krstanović u završnici pao snagom, dok je Jeffren još u procesu podizanja forme jer se, podsjetimo, kasnije priključio Slavenovoj momčadi.

Bila je ovo, reklo bi se, klasična nula na Apašu. Slaven Belupo došao je do 11 bodova. Ostvarili su dvije pobjede, rekordnih pet neriješenih rezultata i dva poraza. Lokomotiva je, u kontekstu remija, druga s tri podjele bodova. Usto imaju jednu pobjedu i tri poraza, što ih sa sedam bodova postavlja na devetu poziciju. No, imaju i neodigranih utakmica.

Sljedeću utakmicu Slaven Belupo odigrat će u subotu protiv Osijeka.

HT Prva liga, 6. kolo (zaostala utakmica), srijeda 17 sati, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš:

Slaven Belupo – Lokomotiva 0-0 (0-0)