19.1 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Koprivnica pobjedom završila pripreme za novu sezonu

Seniorke Ženskog košarkaškog kluba Koprivnice odigrale su posljednju u nizu pripremnih utakmica prije prvog prvenstvenog kola, koje je na rasporedu sljedećeg vikenda u Zaboku protiv istoimene ekipe.

Koprivnica je ugostila ekipu Karlovca koja je u prošloj sezoni protiv naše ekipe pružila dvije kvalitetne utakmice (pobjeda Karlovca kod kuće sa +36, pobjeda Koprivnice kod kuće u vrlo neizvjesnoj utakmici sa +1).

Kako se radi o dvije ekipe slične kvalitete, slično se očekivalo i sada, no u ovoj utakmici to nije bio slučaj. Naime, domaće djevojke u utakmicu kreću žustro te kroz kontru, polu-kontru i pogođene otvorene šuteve dolaze do osjetne prednosti od 25:8 na kraju prve četvrtine.

U nastavku utakmice domaće igračice podižu agresivnost kroz „pressing” obranu, brza i kvalitetna rješenja napadu, te do poluvremena rješavaju pitanje pobjednika. U drugom poluvremenu ekipa Koprivnice uigrava zonsku obranu i rutinski privodi utakmicu kraju.

Treba pohvaliti sve domaće igračice za korektnu igru i pristup utakmici. Uz standardno dobre Ivu Ilić i Anamariju Bagarić, valja istaknuti mlađahne Petru Mihalić i Viktoriju Čehok, koje kroz treninge i utakmice ozbiljno upozoravaju na sebe, pružajući kvalitetnu igru i preuzimajući važne uloge u igri seniorske ekipe, iako su tek „ulazne” kadetkinje.
Također, zahvala gošćama iz Karlovca na dolasku u naš grad, te na sportskoj i korektnoj igri.
Kroz ovo pripremno razdoblje Koprivnica je odigrala čitav niz kvalitetnih prijateljskih utakmica i sve su igračice kroz trening i te utakmice dobile priliku da se nametnu, što su neke vrlo dobro iskoristile, dok je na ostalima da kroz kvalitetan i ozbiljan rad u narednom razdoblju zadovolje svoje sportske ambicije, te se nametnu trenerima.
Idući vikend počinje juniorsko i seniorsko prvenstvo gdje će trebati početi ubirati plodove minulog rada. Sve rezultate, seniorske ekipe i mlađih kategorija, možete pratiti na www.zkk-koprivnica.hr i facebook stranicama kluba.

KOPRIVNICA – KARLOVAC 89:45 (25:8, 30:17, 21:8, 13:12)

KOPRIVNICA: Đukin J., Bagarić A. 7, Lončarek E. 9, Ilić M., Begić L. 11, Ilić I. 21, Šestak G. 5, Mihalić P. 18, Čehok V.10, Bagarić R. 3, Špiranec L. 3, Somer T. 2. Trener: M. Laptuš, pom. trener: D. Sočev.

svaka čast

Ivana Polančec u Superpotjeri nadigrala tri lovca i osvojila pet tisuća eura

Poznata kvizašica Ivana Polančec iz Koprivnice danas je u Superpotjeri osvojila pet tisuća eura! Ivana je u prvom krugu točno...