9.3 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Koprivnica uvjerljiva u važnoj utakmici s Viroviticom
K

Koprivničkim rukometašima neophodni su bili bodovi za bijeg sa začelja, tako su u subotu i zaigrali – hrabro, odgovorno i nadasve borbeno, te su unatoč svim poteškoćama slomili otpor Virovitice i zasluženo stigli do pobjede od čak deset golova razlike.

Koprivnica je važan susret dočekala prilično oslabljena. Zbog crvenog kartona iz prošloga kola nije mogao nastupiti Mišo Zrakić, ključni igrač obrane i prvi kružni napadač. Nije se pojavio ni Baniček, a u prvom napadu ruku je ozlijedio Udovičić, jedan od najboljih strijelaca koprivničke momčadi.

Tako je silom prilika Zrakića na crti zamijenio Ružić, kasnije i Trojak, dok je Ružić ostao u obrani. U vanjskoj liniji povjerenje su dobili Đelekovčan, Martinjak i Karlović, a na krilima Lorber desno i Grašić lijevo. Domaći su dobro krenuli i od početka držali stvari pod kontrolom.

U 15. minuti bilo je 7:4, u 20. 9:6. Raspoložen je bio Đelekovčan, za kojeg Virovitičani nisu imali rješenja, a efikasan je bio i Martinjak. Nekoliko važnih lopti skinuo je i Cmarko, i momčad Gorana Gerjevića na odmor je otišla s vodstvom od dva gola razlike.

U početku drugog poluvremena domaći su zaigrali još bolje, Đelekovčan je bio nezaustavljiv u tim trenucima, a priključili su se Martinjak, Lorber i karlović te obranama vratar Cmarko i u 42. minuti Đelekovčan je pogodio za veliko vodstvo od 22:16.

Do kraja je bilo vremena i za atraktivne poteze domaćih, gosti više nisu imali snage ni moći za povratak u utakmicu, i Koprivnica je upisala visoku pobjedu koja će dobro doći za podizanje samopouzdanja uoči gostovanja u Novoj Gradiški.