Srijeda, 8. svibnja 2024.

Koprivnički kartingaši uspješno počeli sezonu

Proteklog vikenda na karting stazi Novi Marof održana je prva utrka prvenstva Hrvatske na kojoj su nastupili vozači Karting kluba Koprivnica.

U klasi minikart 60 nastupili su Tin Vorkapić i Jan Tisaj. U uzbudljivm utrkama koje su se odvijale po jakoj kiši koprivnički su dječaci pokazali da su ravnopravni s konkurencijom te su se na kraju uz razne prepreke i izlijetanja sa staze morali zadovoljiti šestim (Tin), odnosno 13. mjestom koje je osvojio Jan u svojoj debitantskoj utrci.

Klasa kf3 je bila uspješna za vozača Koprivnice Juraja Kovačiča koji je nakon pauze i povratka na stazu zauzeo odlično drugo mjesto. U klasi 125 sa mjenjačem prošlogodišnji doprvak Žarko Martinjak uslijed kvarova na svom bolidu došao je do petog mjesta, a Renato Dujmović je odličnim vožnjama stigao do trećeg mjesta.

Karting klub Koprivnica je u konkurenciji devet klubova zauzeo dobro treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske, dok je seniorska momčad zauzela drugo mjesto.