9.3 C

Koprivnički rukometaši zabilježili i petu pobjedu u nizu

U utakmici jedanaestog kola 3. HRL Sjever između RK Koprivnica i RK LiPa iz Lipika-Pakraca boljima su se pokazali domaćini.

U ovu utakmicu su ušli furiozno, brzim kontrama i polukontrama stvorili su veliku prednost koju gosti kasnije nisu mogli stići. Bilo je 12:2 već u petnaestoj minuti.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 21:13. U nastavku koprivnički rukometaši zadržavaju svoju prednost i na kraju zasluženo pobjeđuju 42:30.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Filip Turk sa 9, Ivan Ružić sa 8 i Marko Lorber sa 7 pogodaka.

Rukometašima Koprivnice bila je to peta pobjeda u nizu. Ove sezone su izgubili samo jedan bod, onaj u Lepoglavi kada su odigrali neriješeno.

Rukometni klub Koprivnica trenutno se nalazi na prvom mjestu tablice s jednim bodom prednosti ispred Marofa. Iduće kolo rukometaši gostuju u Trnovcu.

KOPRIVNICA – LIPA 42:30 (21:13)

KOPRIVNICA – Dvorana gimnazije “Fran Galović”. Gledatelja: oko 60. Suci: Zoran i Davor Lončar(Varaždin)

KOPRIVNICA: Kušević, Cmarko; Lorber 7, Zrakić, Horvat, Juratović 3, Loparić, Turk 9(2), Karlović 3, Udovičić 4, Ružić 8, Baniček 2, Pranjić 1, Peić, Grašić 5, Markovinović. Trener: Nenad Smiljanec.

LIPA: Papušek, Savi; Hlapović 3, Rabuzin, Širac 2, Hršak 4, Ružićka 6, Gamberger 4, Bartoluzzi 2, Pejić, Macura 6, Petrović 2, Biro 1. Trener: Boban Zdjelarić.

ISKLJUČENJA: Koprivnica 14 minuta(Turk 2+2, Lorber, Karlović, Udovičić 2+2, Baniček), LiPa 10 minuta(Bartoluzzi 2+2+2, Širac, Hlapović)

SEDMERCI: Koprivnica 2(2), LiPa 0(0).