20.7 C

Košarka // Kadetkinje Koprivnice bolje od Čakovčanki

U drugom kolu ženske kadetske košarkaške lige u Čakovcu su snage odmjerile domaća ekipa Radosti i gošće iz Koprivnice. Za gošće u ovoj utakmici nije bilo taktičkih nepoznanica. Dogovor je bio igrati čvrstu obranu i otvarati napad što jednostavnije i brže uz realizaciju “zicera”, a zbog čega je bilo relativno malo šuteva izvan reketa.

Najbolju Čakovčanku Bašek najveći dio utakmice dobro je čuvala Ilić, a Šestak i Čehok su osvajale skoro sve slabo čuvane lopte u prijenosu i nakon loših driblinga. Nakon dobrog početka, u drugoj četvrtini koprivničanke su popustile u obrani što su domaće iskoristile i vratile se u utakmicu na samo 3 koša razlike. Nakon minute odmora i “jezikove juhe” gošće su pokazale novu energiju u obrani i skokove u napadu pa je na poluvremenu razlika porasla na 19.

U drugom poluvremenu probudila se i Mihalić, dala čvrstinu u napadu i odvela ekipu do kraja utakmice na 35 razlike.

Ovaj puta najbolje su bile najiskusnije: Petra Mihalić sa 24 – nezaustavljiva u napadu i vrlo dobra u obrani, Viktoria Čehok sa 17 – odlična u obrani i kontranapadu, Valentina Šestak sa 17 – sve bolja i bolja, te Mirta Ilić sa 12 – odlična u obrani na najboljoj domaćoj igračici i solidna u organizaciji napada. Neke igračice su na ovoj utakmici dobile manje prilike za igru, ali biti će ih više već u slijedećim utakmicama. Prva je za većinu njih već sljedeći tjedan u ligi Z14 sa, zamislite, ekipom Radosti iz Čakovca.

Dođite na utakmice u subotu popodne u dvoranu Branimir, OŠ Antun Nemčić Gostovinski.

“Pec, pec, KOPRIVA”!

ŽKK “Radost” – ŽKK “Koprivnica” 45:80 (9:22, 14:20, 12:23, 10:15)

ŽKK “Radost” (Čakovec): V.Štrukelj 12, L.Mađar 1, N.Rodek, L.Bašek 16, A.Kranjčec, V.Štrukelj, I.Obadić 4, S.Zdolec 2, K.Škoda 10

ŽKK “Koprivnica”: D.Hegedušić 4, D.Laljek 2, J.Vrban 2, V.Čehok 17 (1×3), M.Ilić 12, K.Igrec 2, V.Šestak 17, T.Baranašić, S.Delimar, D.Kovačić, N.Vida, P.Mihalić 24

U Zatvoru je

UŽAS Divljak (62) na cesti premlatio brata (73) i bacio ga u kanal

Zbog divljačkog napada na vlastitog brata Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu provelo je prvo ispitivanje 62-godišnjaka i odredilo mu...