7.6 C

Košarkašice Koprivnice nastupile u Tuzli

U sklopu Alpe Adria lige mlađekadetska ekipa Ženskog košarkaškog kluba Koprivnica gostovala je u Tuzli odigravši tri iznimno naporne, ali kvalitetne utakmice sa svojim vršnjakinjama iz Tuzle i Zagreba.

U Tuzli je održan treći turnir međunarodne BCAA lige u kojem je prvog dana (u subotu) odigrana utakmica protiv domaće ekipe Jedinstva. Domaće su bile bolje i pobijedile rezultatom 72:42. Iako rezultat govori da se radilo o lošoj utakmici koprivničanki, to nije bio slučaj na terenu.

Skoro do kraja treće četvrtine rezultat je bio „u egalu”, no uslijed previše osobnih pogrešaka, umora od putovanja i iznimno kratke klupe (zbog bolesti i obaveza putovalo je samo 9 igračica) rezultat odlazi na 15-ak razlike. Kada je pobjednik odlučen, glavne igračice odmaraju i čuvaju se za napore i dvije utakmice sljedećeg dana.

U nedjelju se igralo protiv neporažene ekipe Croatia Borovje iz Zagreba (na prva dva turnira imali su omjer 4-0). Djevojke odmorne i željne dokazivanja dale su sve od sebe da pokažu kako se mogu nositi i protiv najboljih, pa su prikazale su jednu od boljih predstava ove sezone što je uzrokovalo neočekivanom pobjedom.

Nakon početnog izmjenjivanja vodstva, ključ je bila obrana „pressinga” u 2. četvrtini kada nastaje 10-ak poena razlike i sigurno održavajući rezultatsku prednost privodi se utakmica kraju nanijevši „purgericama” prvi poraz u ligi rezultatom 53:44.

Odmah nakon te odlične utakmice, zbog lošeg turnirskog sustava nakon sa samo 15-ak minuta odmora, igra se nova utakmicu protiv vrlo dobre ekipe Novi Zagreb iz Zagreba. Iscrpljene, psihički i fizički Koprivničanke nisu uspjele pružiti ozbiljniji otpor odmornijim suparnicama koje zasluženo pobjeđuju rezultatom 74:49.

Pohvaliti treba sve djevojke, a posebno valja naglasiti dobru igru i vidljiv napredak, te pravi sportski duh naše Ire Kvakarić, koja može poslužiti kao pravi primjer svim djevojkama kako je moguće biti uzoran učenik i dobar sportaš!

Puni pozitivnih dojmova iz Tuzle, iz ŽKK Koprivnica zahvaljuju domaćinu na prijemu, a Podravki i vozaču Danijelu velika zahvala na pomoći oko prijevoza!