11.5 C
HRVATSKO PRVENSTVO

Krenula nova sezona, Podravkašice uvjerljive protiv Koke u Varaždinu

U idućem kolu Podravkašice će na domaćem terenu ugostiti ekipu Rudara iz Labina

U novu sezonu 1. HRL za žene, rukometašice Podravke Vegete startale su uvjerljivom pobjedom u gostima kod varaždinske Koke. Utakmica je završila s rezultatom 18:31.

Prvi pogodak na utakmici postigle su igračice Koke te im je to ujedno bilo i jedino vodstvo na utakmici.

Podravka postiže prvi pogodak u petoj minuti susreta te se u narednom periodu igralo gol za gol.

Kako je poluvrijeme odmicalo Podravkašice su postajale sve raspoloženije. U dva navrata vodile su + 6, a na kraju se na predah otišlo s rezultatom 11:15.

U drugom poluvremenu nastavile su u istom ritmu. Dodajmo tome, kako su pojačale igru u obrani te primile samo sedam pogodaka, a u napadu ostale koncentrirane i utakmicu završile s visokom pobjedom od + 13 razlike.

Podravku su do prve pobjede u novoj sezoni predvodile odlične Tina Barišić sa šutom iz igre 7/7, Andreja Šimara 6/8 i Elena Popović 4/4.

Iako je provela manje minuta na parketu, golmanica Podravke Nika Galinec istaknula se s obranjena dva od tri udaraca sa sedam metara.

U idućem kolu Podravkašice će na domaćem terenu ugostiti ekipu Rudara iz Labina. Utakmica je na rasporedu u subotu, 16. rujna s početkom u 17 sati.