10.2 C

Krim slavio u Koprivnici, Podravka ipak preslaba

101010-krim-mPodravka Vegeta nije uspjela zabilježiti pobjedu u prvoj utakmici nove sezone Lige prvakinja. Slovenski prvak Krim bio je konkretniji i bolji, te je pred punom koprivničkom dvoranom ostvario zasluženu pobjedu rezultatom 30:35.

Slovenke su vodile gotovo cijelu utakmicu, a Podravka se samo na trenutke uspijevala približiti. Međutim, previše je bilo slabosti u igri koprivničke ekipe, da bi mogla ravnopravno parirati ipak kvalitetnijem suparniku, u čijim redovima su značajnu ulogu imale hrvatske reprezentativke Jelena Grubišić i bivša podravkašica Andrea Penezić.

Podravka je krenula s obranom 3-2-1, koja nije najbolje funkcionirala, pa su gostujuće igračice lako pronalazile put do mreže. Tako je u 5. minuti Krim vodio 2:5, a Podravka se uz obrane raspoložene Jelčić vraća na 6:6 u 9. minuti, pogotkom Nikčević koja se pritom i ozlijedila, pa je njenu ulogu na lijevom vanjskom preuzela Kožnjak.

Sredinom prvog poluvremena podravkašice su dobro parirale, ali je onda na vrata Krima stala Jelena Grubišić i počela odlično braniti, pa su slovenske prvakinje uskoro opet ostvarile prednost. Potkraj poluvremena oslobodila se i srednja vanjska Lekić, zabila je nekoliko lakih golova, i Krim je nakon prvih 30 minuta vodio 16:19.

Nakon prvih osam minuta drugog poluvremena Podravka je stigla na samo jedan pogodak minusa, što je probudilo nadu kod domaćih gledatelja, ali ta je nada kratko trajala. Krim je opet ubacio u višu brzinu, pogađale su Penezić, Lekić i Varlec, a Podravki nisu pomogle ni obrane golmanica Jelčić i Žderić, koje ipak nisu bile na razini svoje reprezentativne kolegice Jelene Grubišić.

U završnici je sve proteklo u znaku gošći, a Podravka je od 45. do 55. minute bila bez postignutog pogotka. Igra Koprivničanki raspala se u tom razdoblju, i Krim je bez problema priveo susret kraju te zasluženo pobijedio.

Iako je u dvorani bilo oko 2.000 gledatelja, pedesetak glasnih navijača Krima uvjerljivo je grlom, dlanovima i bubnjevima nadglasalo koprivničku publiku, koja je i ovaj put zavrijedila naziv “kazališna”. Slovenke kao da su igrale na svom terenu, a taj su dojam u pojedinim trenucima pojačale i norveške sutkinje nekim svojim odlukama.

U drugoj utakmici skupine D ruska Zvezda je u Čehovu svladala mađarskog prvaka Györ 31:28 (17:14). Nakon 1. kola vode Krim i Zvezda sa po 2 boda, dok su Györ i Podravka bez bodova.