2.6 C

KTC u finalu županijskog Kupa bolji od Koprivnice

Križevački prvoligaš KTC osvojio je trofej namijenjen pobjedniku Kupa Rukometnog saveza Koprivničko-križevačke županije u finalnoj utakmici koja je u srijedu odigrana u križevačkoj sportskoj dvorani.

No, trećeligaška momčad Koprivnice koju odlično vodi trener Nenad Smiljanec pružila je snažan otpor Križevčanima i do samog kraja bila u igri.

KTC je bolje otvorio utakmicu i na poluvrijeme otišao s prednošću od pet pogodaka. U nastavku je Koprivnica zaigrala bolje i u tri navrata uspjela smanjiti razliku na samo jedan gol zaostatka (22:21, 24:23, 25:24), no križevački rukometaši ipak su smogli snage za konačnu pobjedu.

U redovima KTC-a najefikasniji su bili Nikola Babić s 9 i Roman Predojević s 8 pogodaka, dok su Filip Turk i Antonio Pranjić postigli po 5 pogodaka za momčad Koprivnice.

KTC – KOPRIVNICA 26:24 (15:10)

KRIŽEVCI – Sportska dvorana OŠ Ljudevita Modeca. Gledatelja 150. Suci: Blesić i Presek (Koprivnica).

KTC: Bošković, Bogdan; Hunjak, N. Predojević 8, Augustinčić, Marković 6, Babić 9(1), R. Predojević 1, Kemenović, I. Katavić, Nemčić, Jelenić, Šignjar 1, Kamenar, Pećina 1. TRENER: Dragutin Miklečić.

KOPRIVNICA: Kušević, Cmarko; Lorber 3, Zrakić 4, Juratović, Loparić, Turk 5, Karlović, Udovičić 1, Ružić 2(1), Baniček 2, Pranjić 5(1), Peić 1, Grašić 1, Markovinović. TRENER: Nenad Smiljanec.

SEDMERCI: KTC 1(1), Koprivnica 4(2).

ISKLJUČENJA: KTC 10 min. (R. Predojević 2+2, Pećina 2+2, Babić), Koprivnica 6 min. (Lorber, Turk, Grašić).