12.9 C

Lokomotiva prekinula tradiciju i po prvi put odnijela bodove iz Koprivnice
L

Slaven Belupo upisao je treći uzastopni poraz, prvi na domaćem terenu u novom prvenstvu. Lokomotiva je pak ostvarila prvu prvoligašku pobjedu u Koprivnicu, pogocima Muse i Pavičića ostavila je Farmaceute prikovane za samo začelje prvenstvene ljestvice.

Gosti su do vodstva mogli već u 7. minuti, kad je udarac Rukavine vratar Picak skrenuo u vratnicu. Slavenaši su u prvom dijelu bili bezopasni, a u 44. minuti Ozobić je poklonio loptu Musi koji je iz blizine lako pogodio mrežu za vodstvo Lokomotive.

U 47. udarac Pavičića odlično brani Picak, koji je u 59. minuti skinuo i zicer Rukavini.

Ulaskom Brleka pokrenula se igra domaćih, koji su stvorili nekoliko vrlo dobrih prilika za izjednačenje.

U 59. minuti Mirić je promašio vrata s dva metra, u64. je Cesarec malo zakasnio pospremiti loptu u mrežu nakon kornera, a u 68. je Fuštar pogodio vratnicu.

Još dvije dobre prilike nije iskoristio Slaven, u 78. je Zelenika nogom obranio udarac Ozobića, a u 86. minuti Mirić je promašio još jedan zicer.

U nadoknadi vremena Filipović je dao loptu u noge suparniku, a Pavičić je na asistenciju Begonje postavio konačnih 0:2.

Dario Melnjak u slalomu između Leke i Bručića // Foto: Koprivnica.netMAX TV PRVA LIGA, 7. KOLO

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 0:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 1000. Sudac: Mihalj (Velika Gorica).

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Picak – Plazanić (od 51. Brlek), Fuštar, Edson, Melnjak – Ozobić, Purić, Crepulja, Delić (od 63. Filipović) – Cesarec, Glavina (od 54. Mirić). TRENER: Elvis Scoria.

LOKOMOTIVA (4-1-4-1): Zelenika – Prenga (od 46. Čabraja, od 72. Mišić), Mrčela, Čalušić, Musa – Leko – Begonja, Šovšić, Pavičić, Bručić – Rukavina (od 90. Marić). TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 0:1 Musa (44), 0:2 Pavičić (90).

ŽUTI KARTONI: Crepulja (11), Prenga (23), Leko (82).

IGRAČ UTAKMICE: Mario Musa (Lokomotiva).

Fuštar je nakon kornera pogodio vratnicu // Foto: Koprivnica.net

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...