Lokomotiva uvjerljiva protiv Podravke u polufinalu Kupa
L

Podravka Vegeta neće obraniti naslov u Kupu Hrvatske. U polufinalnoj utakmici u četvrtak ju je svladala Lokomotiva rezultatom 27:21, poluvijeme 11:8. U drugom polufinalu Zamet je nakon boljeg izvođenja sedmeraca pobijedio Umag te će u subotu igrati u finalu s Lokomotivom, dok Podravka u petak u 15.00 igra za treće mjesto s Umagom.

Već u samom početku utakmice moglo se vidjeti da stvari neće biti dobre za Koprivničanke. U susret su ušle bojažljivo i usporeno, nekako neodlučno, dok je su Lokomotivine igračice jako dobro znale što im je činiti. Vidjelo se to na terenu, ali i na semaforu. Tek u 10. minuti Podravka je postigla svoj prvi gol, Živković je zabila za 4:1.

Lokosice su u startu „ubile” svoje suparnice odličnom obranom i jednostavnim i učinkovitim rješenjima u napadu, pa je u 17. minuti bilo već 8:2. U tim trenucima samo su se najveći optimisti u redovima Podravkinih navijača mogli nadati preokretu.

Uspjele su Mrđenove igračice u završnici prvog poluvremena smanjiti zaostatak, u 30. minuti Havić je iz sedmerca pogodila za 10:8, ali par sekundi prije kraja poluvremena Lokomotiva zabija za 11:8.

I početak nastavka bio je furiozan za Lokomotivu, koja je nemilosrdno punila suparničku mrežu. U 41. minuti bilo je 18:12, a u 55. je Podravka smanjila na 22:18. U 56. se ukazao tračak nade, bilo je 22:19, ali u 57. minuti Bašić zabija za 23:19 i tu je priča bila gotova, do kraja je Lokomotiva rutinski došla do konačnih +6.

Podravka je odigrala neprepoznatljivo, nije to bila ni sjena one ekipe koja je pobjeđivala Beru Beru i Rostov. Kad izostane kolektivna igra, osobito u obrani, onda na vidjelo dolaze svi Podravkini limiti. U napadu se dugo vrtjelo oko čvrste Lokomotivine obrane, nije bilo odlučnosti ni preuzimanja odgovornosti, a obrana je na trenutke naivno ispadala, uz to je izostao i konkretniji učinak vratarki (zajedno tek šest obrana).

Sve u svemu, premalo su podravkašice prikazale u Umagu da bi pobijedile jaku Lokomotivu, koja je ove sezone puno uložila i koja će u subotu vrlo vjerojatno protiv Zameta nakon sedam godina vratiti Kup u Zagreb. Može se možda pričati i o potezima trenera koji su mogli biti ovakvi ili onakvi, ali treba priznati da je Lokomotiva kvalitetnija i iskusnija ekipa i da je bolje posložila ekipu za ovu sezonu koju je Podravka iskoristila za stabilizaciju poslovanja i početak preoblikovanja u sportsko dioničko društvo. A zbog toga je bilo manje novca za igračice, otišlo ih je prošlog ljeta 10, među njima i mnoge reprezentativke, pa se to u konačnici osjetilo i na rezultatu.

I nije to nikakva tragedija, nego realno stanje stvari. Koliko para, toliko muzike.

KUP HRVATSKE ZA RUKOMETAŠICE, POLUFINALE

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 21:27 (8:11)

UMAG – Školska sportska dvorana. Gledatelja: 800. Suci: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (0+1), Kapitanović (1+2), Milenković (3+0); Čović 2, Gavranić 1, Havić 7(5), Živković 4, Vukojević, Nemaškalo, V. Milanović Litre, Dragišić 2, Vidak, Trifunović 5(1), Poljak. TRENER: Goran Mrđen.

LOKOMOTIVA: Razum (0+0), Jelčić (11+0); Smiljanić, Grubišić 4(2), Božović 3, Oštarjaš, Krsnik, Gaće, Debelić 1, Kožnjak 1, Rajović 2, Horvat 8, Benko 2, I. Milanović Litre, Bašić 6(1), Milić. TRENER: Irfan Smailagić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(6), Lokomotiva 6(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (Havić, Kapitanović, Milanović Litre, Dragišić), Lokomotiva 6 minuta (Debelić, Rajović, Horvat).

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...