Srijeda, 8. svibnja 2024.
mali nogomet

Mali Križevčani treći na međunarodnom turniru u Sloveniji, upisali pet pobjeda i samo jedan poraz
M

Dečki su već navikli na ovakve uspjehe, jer su tijekom zime već nekoliko puta bili na postolju

Mladi nogometaši križevačkog Radnika proteklog su vikenda igrali na malonogometnom turniru u slovenskom Ormožu, gdje su osvojili treće mjesto u vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji.

U grupnoj fazi upisali su tri čiste pobjede, svladavši Ormož 3:0, Tezno 2:0 i Duplek 3:1, nakon čega su u četvrtfinalu s identičnih 3:1 svladali Rače Rdeči. U polufinalu su odmjerili snagu protiv Međimurja i u napetom dvoboju izgubili s 1:0, a zatim su i borbi za broncu s 2:1 bili od bolje. Tako su se okitili brončanim medaljama i velikim peharom.

– Napravili smo ogroman korak prema naprijed u našim ciljevima i budućim dokazivanjima na međunarodnoj, ali i našoj sceni. Malo smo ostali manje sretni što nismo protutnjali turnirom do samog vrha ali smo se sretni i nasmijani vratili kući. Odigrali smo naš najbolji i najljepši turnir, bili smo razigrani, rastrčani o pokupili smo simpatije najbolje ekipe, najljepšeg “hakla”, najbolje škvadre na terenu i izvan njega – rekao je trener malih nogometaša Vedran Vedriš.

Inače, mali Križevčani već su navikli na ovakve uspjehe, jer su tijekom zime već nekoliko puta bili na postolju. U Zelini su bili drugi, Križevcima prvi, u Žerjavincu opet drugi i sad u Ormožu treći.