12.9 C
Međunarodni U-10 turnir

FOTO Markušić Slavenaše odveo do finala ‘Bana Jelačića’

U grupnoj fazi turnira Slavenaši su s 2:0 svladali Mlaku i Zagrebački mali, te podijelili bodove protiv bihaćkog Jedinstva. Bilo je 1:1. U osmini finala, ponovno s 2:0, nadvisili su Vinkovce, a sljedeća dva ogleda odlučena su nakon raspucavanja.

Ekipa U-10 koprivničkog Slavena Belupa nastupila je protekloga vikenda na međunarodnom turniru ‘Trofej Bana Jelačića’ u Vukovini pokraj Velike Gorice i osvojila drugo mjesto, izgubivši u finalu od zagrebačke Lokomotive s 4:0. Nagradu za najboljeg vratara natjecanja primio je Slavenov David Markušić.

Pod trenerskom palicom Gorana Volfa, mladi su Koprivničanci zapaženi uspjeh postigli u konkurenciji 32 kluba, među kojima su bili i neki drugi hrvatski prvoligaši poput Dinama, Osijeka i Rijeke.

Nakon 0:0 u regularnom dijelu susreta protiv Istre u četvrtfinalu, odnosno Jaske u polufinalu, Koprivničanci su s 4:3 te 2:1 slavili nakon boljeg izvođenja penala, a najveći doprinos plasmanu u finale pridao je vratar Markušić s nekoliko ključnih obrana. Mladi i talentirani vratar tako je samo još jednom potvrdio kvalitetu već od malih nogu, što mu je priskrbilo i još jedan trofej za najboljeg čuvara mreže na turniru.

U finalu su ipak bili bolji vršnjaci iz Lokomotive.

Supersport HNL

ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se...