16.8 C
Utorak, 7. svibnja 2024.

MAXtv Prva liga // Slaven namučio Osječane koji su se spasili tri minute prije kraja
M

Slaven Belupo nastupio je u Osijeku značajno oslabljen, bez gotovo cijele prve momčadi. No, bez obzira na to Farmaceuti su prikazali borbenu igri te su dobro namučili Osječane koji su u završnici pogotkom iz kaznenog udarca ipak uspjeli osigurati pobjedu i opstanak u ligi.

S ta tri boda Osijek je potvrdio osmu poziciju, dok je Istra 1961 nakon poraza od Zagreba pala na deveto mjesto te će morati u dodatne kvalifikacije za opstanak u ligi u kojima će igrati sa Sesvetama. Lokomotiva je pak zahvaljujući remiju u Zadru osvojila četvrto mjestgo i orela Europu Zagrebu.

Ante Čačić u svojoj je oproštajnoj utakmici na klupi Slavena Belupa u igrui poslao uglavnom igrače koji su kroz sezonu imali manju minutažu, od prvotimaca su krenuli samo Kardum, Crepulja, Delić i Ejupi. No, Farmaceuti su već u 4. minuti imali vodstvo nakon što je pogodak postigao kapetan Delić nakon asistencije kadeta Martinage.

Osijek se nije predavao, dva je pogotka za preokret isporučio najbolji pojedinac Perošević. Dugo je na semaforu stajao rezultat 2:1, da bi u 75. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Jambor, Slaven stigao do izjednačenja. Glavom je ‘svijeću’ poslao Peričić, vratar Mikulić mislio je da lopta ide u gol-aut, ali se ona od vratnice odbila u mrežu.

Međutim, pet minuta prije kraja Peričić je u kaznenom prostoru gostiju srušio Peroševića i Jović je pokazao na jedanaesterac. Iako je Peričić sucu tvrdio kako je prije Peroševića dodirnuo loptu, sudac svoju odluku nije promijenio te je Vojnović sigurno pogodio za konačnih 3:2.

MAXTV PRVA LIGA, 36. KOLO

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 3:2 (2:1)

OSIJEK – Gradski vrt. Gledatelja oko 7000. Sudac: Jović (Zagreb).

OSIJEK (4-4-2): Mikulić – Matas, Lukić, Laštro, Barišić – Šorša, Jamak, Čuljak, Škorić – Perošević, Vojnović (od 90. Špoljarić). TRENER: Ivo Šušak.

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Kardum – Geng, Lela, Peričić, Martinaga (od 46. Jambor) – Parlov, Gregurina, Crepulja (od 68. Arap) – Mišić (od 78. Bistrović), Delić – Ejupi. TRENER: Ante Čačić.

STRIJELCI: 0:1 Delić (4), 1:1 Perošević (18), 2:1 Perošević (38), 2:2 Peričić (75), 3:2 Vojnović (87-11 m).

ŽUTI KARTON: Peričić (52).

CRVENI KARTON: Peričić (88 – drugi žuti; prekršaj za kazneni udarac).

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Perošević (Osijek).

REZULTATI 36. KOLA: Dinamo – Rijeka 4:0, Split – Hajduk 1:1, Zagreb – Istra 1961 4:0, Osijek – Slaven Belupo 3:2, Zadar – Lokomotiva 2:2.

KONAČNI REDOSLIJED:

1. Dinamo 88 (prvak; kvalifikacije za Ligu prvaka)

2. Rijeka 75 (kvalifikacije za Europsku ligu)

3. Hajduk 50 (kvalifikacije za Europsku ligu)

4. Lokomotiva 46 (kvalifikacije za Europsku ligu)

5. Zagreb 46

6. Slaven Belupo 42

7. Split 41

8. Osijek 36

9. Istra 1961 35 (kvalifikacije za ostanak u ligi)

10. Zadar 32 (ispada u Drugu ligu)

NEČASTIVI

Sve što ste željeli znati o Sotoni, saznajte na predavanju Kristijana Petrovića

Koprivnička udruga Mamuze organizira zanimljivo predavanje pod nazivom Kvragu – biografija Nečastivog, na kojem gostuje Kristijan Petrović. - Petrović će...