12.9 C

Mlada reprezentacija Hrvatske pobijedila Srbiju u Varaždinu!
M

091013-jajalo-mU Varaždinu je odigrana kvalifikacijska utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo mladih reprezentacija Hrvatske i Srbije, u kojoj su mladi Hrvati pružili vrlo dobru igru i pobijedili rezultatom 3:1.

Mladoj hrvatskoj vrsti ovaj je susret bio iznimno važan za održavanje izgleda za plasman na EP, a Srbija im je jedan od glavnih konkurenata. Naši su startali domaćim porazom od Cipra u Koprivnici, a zatim su na gostovanju pobijedili Norvešku.

Izbornik mladih Hrvata Dražen Ladić u početnu postavu uvrstio je napadača Dinama Kramarića, kao i veznjaka Club Bruggea Perišića, dok je kapetansku vrpcu ponio prvotimac Siene i nekadašnji igrač Slavena Belupa Mato Jajalo.Na hrvatskoj klupi nalaze se trojica igrača Slavena – Kokalović, Delić i Tepurić.

Ozraćje na stadionu Varteksa bilo je ugodno, slkupilo se više od 3.000 ljubitelja nogometa, unatoč hladnijem vremenu koje je stiglo ovog tjedna. Podršku Ladićevim izabranicima davali su hrvatski navijači okupljeni na istočnoj tribini. Navijali su za svoje, ali također i neprimjerenim rječnikom vrijeđali gostujuće igrače. No, to je postao već uobičajen i neizbježan “folklor” kad igraju reprezentacije Hrvatske i Srbije.

U 3. minuti Jajalo je nakon solo prodora sa 16 metara tukao pored vratnice, a u 8. minuti odličnu je priliku imao Perišić, tukao je sa svega par metara, ali je srpski vratar Danilović bio dobro postavljen te je zaustavio njegov udarac. Srbija je zaprijetila u 10. minuti, Bosančić je tukao glavom nakon kornera, ali je lopta otišla pokraj vratiju.

Nakon zanimljivog uvoda, igra se malo smirila, uglavnom se vodila bitka na sredini terena. Hrvatska je bila aktivnija po lijevoj strani, a najzapaženiji pojedinac bio je Ivan Perišić. U 22. minuti Jajalo je pokušao iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, no srpski vratar nije se dao iznenaditi. Iz slične pozicije u 29. minuti prema vratima je ubacio Badelj, a Danilović je dobrom intervencijom izbacio loptu u korner.

1:0 Oremuš

Hrvatska je inicijativu naplatila u 32. minuti. Mirko Oremuš prihvatio je loptu na 20 metara od srpskih vratiju, tukao je snažno i precizno, lopta je pogodila gredu i odbila se u mrežu za vodstvo domaćina od 1:0.

U 38. minuti još jednom je dobro tukao Perišić, no njegov je udarac blokirao Fejsa.Prvi dio završio je vodstvom Hrvatske od 1:0.

Već u 2. minuti nastavka Hrvatska je mogla povećati vodstvo. Jajalo je ubacio iz slobodnog udarca, a na drugoj vratnici Oremuš je tukao glavom, ali je vratar Srbije opet bio na mjestu.

2:0 Kramarić

Borbeni Oremuš spasio je loptu na korner-crti i vratio pred gol Srbije, gdje je Andrej Kramarić prevario vratara i iz blizine poslao loptu u mrežu za 2:0.

2:1 Tomić

Mladi Hrvati kao da su se opustili nakon vodstva od dva pogotka razlike, a Srbija je iz prvog ozbiljnijeg napada stigla do pogotka. U 69. minuti Sulejmani je asistirao Nemanji Tomiću, koji je s desetak metara pogodio donji desni kut vratara Kelave za 2:1.

Srpski je izbornik do 62. minute iskoristio sve tri izmjene, dok je Ladić prvi put mijenjao u 70. minuti, kad je umjesto Jajala ušao Ljubičić.

Hrvatska je u 75. minuti ostala s igračem manje. jer je drugi žuti karton zbog preoštrog starta dobio junak dotadašnjeg dijela susreta Mirko Oremuš. Zapaženog ofenzivca Perišića ubrzo je zamijenio branič Vida.

Konačna odluka pala je u 82. minuti. Jozinović je probio lijevu stranu, a Krešo Ljubičić je iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut za konačnih 3:1 i važne bodove za mladu hrvatsku reprezentaciju.

KVALIFIKACIJE ZA EP MLADIH REPREZENTACIJA

HRVATSKA – SRBIJA 3:1 (1:0)

VARAŽDIN – Stadion Varteksa. Gledatelja 3.000. Sudac: Gräfe (Njemačka).

HRVATSKA (4-2-3-1): Kelava – Tomečak, Maloča, Barbarić, Jozinović – Jajalo (od 70. Ljubičić), Badelj – Oremuš, Perišić (od 79. Vida), Školnik – Kramarić (od 83. Tepurić). IZBORNIK: Dražen Ladić.

SRBIJA (4-4-2): Danilović – Jovanović, Fejsa, Matić (od 62. Tadić), Gulan – Tomić, Bosančić (od 53. Ljajić), Perović (od 46. Aleksić), Sulejmani – Stevanović, Milanović. IZBORNIK: Ratomir Dujković.

STRIJELCI: 1:0 Oremuš (32), 2:0 Kramarić (52), 2:1 Tomić (69), 3:1 Ljubičić (82).

ŽUTI KARTONI: Perišić (25), Oremuš (57), Tomečak (81), Tomić (81).

CRVENI KARTON: Oremuš (75 – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Oremuš (Hrvatska).