14.3 C
Srijeda, 8. svibnja 2024.
Pojedinačno prvenstvo Hrvatske

Mladi šahisti ostvarili odlične rezultate u Vinkovcima, a osvojena je i prva juniorska medalja
M

Ruža je osvojila treće mjesto i to je prva juniorska medalja s državnog prvenstva za ŠK Picok.

U proteklih sedam dana u Vinkovcima je odigrano pojedinačno juniorsko prvenstvo Hrvatske u šahu, a igralo se u dvije kategorije, do 17 i 19 godina.

U starijoj skupini nastupila je Ruža Purkić iz Virja, članica Šahovskog kluba Picok. Ruža je osvojila treće mjesto i to je prva juniorska medalja s državnog prvenstva za ŠK Picok.

U kategoriji do 17 godina nastupile su Ema i Lorena Bevanda, te Viktor Šalamon. Ema je u  borbi s pet godina starijom konkurencijom osvojila izvrsno četvrto mjesto, te novih 78 bodova rejtinga.

Lorena Bevanda je osvojila čak 82 rejting boda, a odličan je bio i Viktor Šalamon s osvojenih 32 boda rejtinga.