3.5 C

Nogomet // U derbiju Druge ŽNL Starigrad preokrenuo vodstvo Tehnike i zasluženo slavio
N

Utakmicu je pratilo gotovo 150 ljudi. Ambijent je bio uistinu lijep, a pobjeda Starigrada vjerojatno će se slaviti do dugo u noć. Jedina zamjerka derbiju može biti katastrofalan teren domaćina, koji očito jako dugo nije vidio vode.

Nogometaši Starigrada u derbiju 4. kola Druge ŽNL slavili su na domaćem terenu protiv gradskog rivala Tehnike rezultatom 2:1 (1:1).

Gostujuća momčad u Starigrad je došla kao vodeća na ljestvici, dok Starigrad nakon poraza u Ferdinandovcu nije imao pravo na novi kiks ako želi ostati u utrci za nsalov prvaka.

Važnost susreta u igri domaće momčadi na početku se i te kako osjetio. Tehnika je imala dominaciju i to je naplatila već u 8. minuti. Precizan je bio Milić.

Foto: Zvonimir MarkačKako je vrijeme odmicalo, Starigrad se počeo buditi. Imali su nekoliko (polu)prilika, ali nije bilo mirnoće u završnici. Ipak, kada su igrači i publika već pomalo bili na odmoru, domaćin je dobio jedanaesterac. Rukom je u šesnaestercu igrao Balija. Gosti su smatrali da nije bilo namjere, ali sudac Fazlić odlučno je pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Blašković i stvari vratio na početak.

U nastavku susreta igrao se čvrst nogomet. U uvodnom dijelu drugog poluvremena sudac Fazlić ponovno je pokazao na bijelu točku. Ovaj put prosudio je da je Plahinek potezao Brkića. Loptu je uzeo Blašković, ali sada ga je Posavec pročitao i obranio jedanaesterac.

Starigrad je nastavio s ofenzivnim nogometom i to im se isplatilo u 58. minuti kada je mrežu Tehnike pogodio Sršek.

Prilika je do kraja utakmice bilo na obje strane, a nešto konkretniji su bili domaćini. Gosti su tražili jedanaesterac na golmanu Posavcu koji je u finišu susreta otišao na skok pred domaća vrata, ali Fazlić nije smatrao da je njegov dvoboj sa stoperom Starigrada za najstrožu kaznu.

Trener Tehnike Željko Jug // Foto: Zvonimir Markač– Sudac je Starigradu dosudio nepostojeći prvi penal koji je bio na kraju i presudan. Igrali smo u nekom grču, ne znam zbog čega, i takvi nismo mogli dobiti utakmicu. Starigradu mogu samo čestitati na zasluženoj pobjedi – rekao je trener Tehnike Željko Jug.

Domaći strateg bio je puno boljeg raspoloženja nakon utakmice.

– U jednoj pravoj i borbenoj utakmici na izuzetnom teškom terenu, u borbi dva ravnopravna protivnika, mislim da smo stvarno zasluženo pobijedili. Loše smo ušli u utakmicu, ali kad smo digli ritam, mislim da smo kontrolirali igru, bez obzira koliko je Tehnika dobra momčad. Imaju sjajne pojedince, ali smatram da im nedostaje to što ne treniraju na pravoj travi. To je njihov najveći problem – istaknuo je Vjeran Blašković i dodao kako je na današnjoj utakmici suđenje bilo “mila majka” kakvom inače znaju svjedočiti.

Trener Starigrada Vjeran Blašković // Foto: Zvonimir Markač

DRUGA ŽNL, 4. KOLO:

STARIGRAD – TEHNIKA 2:1 (1:1)

KOPRIVNICA – Igralište Starigrada. Gledatelja oko 150. Sudac: Krešimir Fazlić (Koprivnica). Pomoćnici: Dražen Srednoselec (Koprivnica) i Alen Makar (Selnica Podravska). Delegat: Darko Jantolek (Koprivnica).

STARIGRAD: Štander, Sedlanić (od 83. Pavišić), Basilj, Blašković, Brkić (od 90. Ledinski), Foruglaš, Marić (od 76. Belčić), Kavicki, Nemčić, Pal (od 46. Sršek), Lončarek. Trener: Vjeran Blašković.

TEHNIKA: Posavec, Horvat, Štefanec (od 67. Čiković), Jadan (od 60. Jajetić), Halusek, Peroković, Ban, Hren, Milić, Balija (od 82. Starovašnik), Plahinek. Trener: Željko Jug.

STRIJELCI: 0:1 Milić (‘8), 1:1 Blašković (’43, 11 m), 2:1 Sršek (’58).

ŽUTI KARTON: Blašković, Foruglaš, Kavicki, Nemčić (Starigrad); Horvat, Štefanec (Tehnika)

IGRAČ UTAKMICE: Matija Sršek (Starigrad).

Domaći navijači imali su puno razloga za slavlje // Foto: Zvonimir Markač

hm,hm

Uz ovih sedam savjeta poveća vam se šansa za dobitak na lutriji

Ako želite povećati izglede za dobitak na lutriji, iskoristite savjete serijskih pobjednika. Naravno da ne postoje strategije ili taktike za...