14.6 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Norvežanke prvakinje, Hrvatice jedanaeste, Žderić druga golmanica turnira
N

100730-norveska-mJuniorke Norveške svjetske su prvakinje. Naslov su osvojile u subotu pobjedom nad Rusijom 30-21 (14-11) na SP u Južnoj Koreji. U borbi za bronačnu medalju Crna Gora je tijesno pobijedila Koreju 24-23 (12-10).

Tako konačni poredak na Svjetskom prvenstvu, na kojem su hrvatske juniorke osvojile 11. mjesto, izgleda ovako: 1. Norveška, 2. Rusija, 3. Crna Gora, 4. J. Koreja, 5. Mađarska, 6. Nizizemska, 7. Njemačka, 8. Švedska, 9. Srbija, 10. Španjolska, 11. Hrvatska, 12. Brazil, 13. Francuska, 14. Angola. 15. Argentina, 16. Japan, 17. Kina, 18. Meksiko, 19. Tunis, 20. Zajland, 21. Grenland, 22. Australija, 23. DR Kongo, 24. Hong Kong.

U statistici strijelaca, plus asistencije Anita Poljak iz Podravke Vegete na 41. je mjestu, s 19 golova iz 39 udaraca (u šest utakmica, ukupno u igri dva sata, 11 minuta i 21 sekundu), što je 48,7 posto, a imala je i sedam asistencija. No, zanimljivost je da je među najučinkovitijim igračicama i naša golmanica Marta Žderić: ona je na 44. mjestu, doduše bez gola, ali sa sedam asistencija.

Inače, na listi strijelaca, prvi strijelac Hrvatske je Marija Milić iz Sesveta s 36 golova iz 66 udaraca (54,5 posto, dvije aistencija, u igri četiri sata, 26 minuta i 59 sekundi). Katarina Ježić iz Zameta je na 39. mjestu s 34 gola iz 41-og udarca, što je visokih 82,9 posto i po tom postotku je prva na SP-u. Imala je jednu asistenciju i u igri je bila šest sati, 17 minuta i pet sekundi.

Kod golmanica Brazilka Jessica Oliveira ostala je statistički prva golmanica SP-a sa 127 obranjenih od 325 udaraca (39,1 posto, dvije asistencija), dok je naša Marta Žderić druga sa 122 obranjena udarca od njih 314 upućenih (38,9 posto, sedam asistencija). Druga golmanica, Marija Karaula iz Sesveta, na 35. je mjestu, u dvije utakmice obranila je 27 lopti od 68 udaraca (39,7 posto, plus dvije asistencije).

I u statistici obranjenih sedmeraca Marta Žderić je druga juniorka svijeta. Prva je Silvia Mulabo iz Angole koja je u sedam utakmica obranila 10 od 21-og sedmerca (47,6 posto), dok je Žderić u devet utakmica obranila 10 od 31-og udarca (32,3 posto). Marta Žderić branila je ukupno 7 sati, 37 minuta i 18 sekundi, Marija Karaula jedan sat, 19 minuta i 8 sekundi, a Antonija Jukić tri minute i 20 sekundi.

Hrvatske rukometašice vraćaju se u Hrvatsku u nedjelju. Podravkine igračice imat će odmor i neće sudjelovati na početnim pripremama u Delnicama od 3. do 11. kolovoza.