Petak, 26. travnja 2024.
Prva hnl

Nošen početkom iz snova Slaven uzeo bod Dinamu na Maksimiru
N

I imali su početak iz snova! Već nakon nekoliko sekundi Etoundi je dočekao pogrešku zagrebačke obrane i poentirao za vodstvo Farmaceuta već u prvoj minuti.

Nogometaši Slaven Belupa predvođeni trenerom Tomislavom Stipićem gostovali su danas u Zagrebu. Domaćin je bio zagrebački Dinamo koji je ujedno bio i favorit, no lopta je okrugla. Počeo je Stipić s Filipovićem na vratima, Soldom, Parackim i Van Bruggenom u obrani, na bokovima su bili Goda i Bogojević, u vezi Glavčić, Bačelić-Grgić i Mlinar, dok su u napadu bili Krstanović i Etoundi.

Nažalost po Slaven, vodstvo nije dugo trajalo jer je Dinamo preko Gavranovića do desete minute već bio u vodstvu. Ipak, tu nije bio kraj golovima u prvom poluvremenu jer je Krstanović s bijele točke opet vratio utakmicu u egal postavivši 2-2. I to sve do 22. minute!

Ni u drugom dijelu nije nedostajalo golova. Sredinom drugih 45 minuta Dinamo je izigrao Slavenovu obranu te je Majer poentirao za vodstvo Modrih. Ono opet nije trajalo predugo jer je Stipićev džoker s klupe, Nijemac Knöll na asistenciju Glavčića zabio za 3-3!

Do kraja utakmice obje su momčadi neuspješno okušavale doći do vodstva, a istaknimo kako je Zirdum dobio crveni karton nakon dva žuta, a ušao je u 45. minuti.