8.5 C
Liga prvakinja

Nova blamaža, ovaj put europska! Podravka razbijena na zapadu Francuske, Brest slavio s 13 golova razlike
N

Nakon četiri odigrana kola Podravka je na tri poraza i jednoj pobjedi, predzadnja je na ljestvici, a sljedeće subote u Koprivnicu dolazi vrlo jaki danski Esbjerg

Težak posao bio je danas pred rukometašicama Podravke Vegete. Narušena atmosfera, privremeni trener, prilično teška ozljeda Nikoline Zadravec i dugačak put na sam zapad Francuske, koji je podrazumijevao vožnju busom do Beča i dva aviona, nikako nisu bili dobar znak pred gostovanje kod jedne od najboljih ekipa u Ligi prvakinja. Naime, Brest je lani bio na Final fouru, a visoke ambicije ima i sada, unatoč tome što je oslabljen.

No, to se večeras nije vidjelo, jer je Brest uvjerljivo svladao Podravku u utakmici koja ni u jednom trenutku nije bila neizvjesna. Konačni rezultat bio je 35:22 (17:9).

Kao što smo napisali, Francuskinje su od prve minute kontrolirale utakmice, a odlijepile su se na samom početku te bez većih problema držale prilično visoku razliku cijelo vrijeme. Već u 10. minuti bilo je 5:2, a u 17. čak 12:4. Puno pogrešaka u napadu, odnosno lakih pogodaka domaćih djevojaka bili su razlog ovako velike razlike. Najveće u prvom poluvremenu, a s kojom se otišlo i na odmor (17:9).

Skroman napad, loša obrana, nemoćna Dumanska…

Podravka je u prvih 30 minuta zabila tek devet pogodaka (Milosavljević četiri), a ponovno na razini nije bila vratarka Dumanska, koja je imala samo šest obrana, odnosno, bila je na 26 posto. Za razliku od nje, Darleux je s druge strane imala čak 53 posto obrana.

U drugom poluvremenu gledali smo još skromniju Podravku, odnosno goropadniji Brest. Ubacile su domaće igračice u brzinu više i nakon nekoliko minuta igre u nastavku već su imale dvoznamenkastu prednost. Koprivničanke nikako nisu mogle uskladiti obranu, Francuskinje su prolazile kako i gdje god su htjele, stoga se ne moramo čuditi da je 15-ak minuta prije kraja bilo 28:14 za Brest.

Da stvar bude gora, dobar dio tog poluvremena nije odigrala kapetanica Larissa Kalaus, koja se očito nije dovoljno oporavila od zdravstvenih problema koji su je zahvatili početkom tjedna, tako da je Antonio Pranjić uistinu bio na sto muka. Bio bi grijeh kriviti ga za ovakvu blamažu, jer kao što smo već naveli, glavni trener je privremeno, sve dok se Uprava ne odluči za neko novo ime. Malo je neozbiljno što ga nisu pronašli u ova dva tjedna, jer im je i reprezentativna pauza išla na ruku.

Pred budućim trenerom, ma tko god to bio, puno je posla

Kako god bilo, Podravka je upisala jedan od najvećih europskih poraza i odigrala daleko najgoru europsku utakmicu u ovoj sezoni. Nije štimalo u obrani, nije štimalo u napadu i bit će puno posla pred novim trenerom, ma tko god to bio.

Brest je u ovom trenutku, ipak, neka druga razina i to nam dočarava konačni rezultat od 35:22. Moglo je biti i gore da domaće cure u posljednjih desetak minuta nisu stale na kočnicu. Što se tiče igračkog učinka, najefikasnija podravkašica bila je Milosavljević (6), a slijedile su je Bazaliu (4), Ilyina i Stelmakh (3). Dumanska je ostala na devet obrana (24 posto) i već treću europsku utakmicu nije na pravoj razini. Jasan je to znak da je treća vratarka neophodna, na što je upozoravao i protjerani Neven Hrupec.

Nakon četiri odigrana kola Podravka je na tri poraza i jednoj pobjedi, predzadnja je na ljestvici, a sljedeće subote u Koprivnicu dolazi vrlo jaki danski Esbjerg, koji je danas remizirao na gostovanju kod FTC-a. Ta utakmica igra se u Bepovoj dvorani u 18 sati.

FOTO I VIDEO Križevački mališani na sportskim igrama mladih, trg i dvorana ispunjeni, navijači bodre svoje ekipe

Sportska dvorana Osnovne škole Ljudevita Modeca i glavni križevački trg Josipa Jurja Strossmayera danas su postali središte sportskih natjecanja. Djeca...