11.3 C

Novigradski hrvači peti u Velikoj Gorici
N

Hrvački klub Picok Đurđevac, Škola Hrvanja Novigrad Podravski imao je uspješan nastup na Međunarodnom turniru prijateljstva u Velikoj Gorici. U konkurenciji 530 hrvača iz 21 hrvatskog i osam stranih klubova osvojeno je peto mjesto.

Novigradski hrvači postigli su i pojedinačno izvrsne uspjehe. Nakon nedavnog osvajanja bronce na državnom prvenstvu Samir Yasin je bio zlatni u kategoriji do 33 kg.

Druga mjesta i srebrne medalje osvojili su Antonio Voćanec do 42, Stjepan Nikša do 59 i Ivan Šapina do 49 kg. Patrik Lukač osvojio je broncu u kategoriji do 66 kg.

S četiri osvojena srebra i tri bronce uspješne su bile i novigradske hrvačice. Srebrne medalje osvojile su Sara Marija Šapina do 33, Katja Pejić do 40, Ivana Kirilenko do 49 i Nika Kelemen do 57 kilograma. Brončane medalje osvojile su Lana Šignjar do 28, Lara Žuliček do 44 i Klara Miklošić do 49 kilograma.