20.4 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Odlični Žilić i Dračar, uspješni nastupi mladih koprivničkih atletičara
O

U Zagrebu je prošle subote održano 4. kolo Hrvatske atletske lige sjever za mlađe kategorije u kojem su koprivnički atletičari osvojili sedam medalja.

Limačice 2005. godište

Anja Slavinić u skoku u dalj zona osvojila je prvo mjesto sa preskočenih 4,00 m, a u utrci na 60 m zauzela je drugo mjesto s rezultatom 9,53 s.

Marija Gašparić sa hicem od 30,60 m osvojila je prvo mjesto u bacanju vortexa.

Laura Sabolec osvojila je treće mjesto na 400 m sa rezultatom 1:20,07

Limačice 2006. godište

Josipa Mikulec osvojila je prvo mjesto u bacanju vortexa sa hicem od 29,40 m, dok je u skoku u dalj zona osvojila trinaesto 13. sa skokom od 3,07 m.

Rajna Perošić u skoku u dalj zona sa skokom od 3,52 m osvojila je četvrto mjesto, a u utrci na 60 m zauzela je peto mjesto sa istrčanih 10,06 s.

Limači 2006. godište

Petar Cenko na 400 m osvojio je drugo mjesto s rezultatom 1:19,68.

Mateo Šegović u skoku u dalj zona osvojio je treće mjesto sa preskočenih 3,42 m, dok je na 60 m bio četvrti sa 10,06.

Štafeta limačica 4×60 m u sastavu Gašparić, Mikulec, Perošić, Slavinić osvojila je 11. mjesto s rezultatom 40,18.

Slijedeći nastup za mlađe kategorije je u subotu, 10. listopada u Varaždinu, gdje se održava 5 kolo HALS-a.

U nedjelju je održano 4. kolo HALS-a za starije kadete i kadetkinje, te je Ivana Trešćec nastupila na 300 m i zauzela 23. mjesto s vremenom 50,22, a Tin Prvčić je u utrci na 300 m zauzeo 14. mjesto s vremenom 44,53.

Istog dana za mlađe juniore u utrci na 1000 m nastupili su Marko Gregurec koji je zauzeo peto mjesto s vremenom 2:57,88, Luka Šostarić je zauzeo osmo mjesto s vremenom 3:05,19, a Albert Rušak je zauzeo deseto mjesto s vremenom 3:17,47.

U subotu je Zoran Žilić nastupio na uličnoj utrci u Vrlici, dugoj 5.600 m i pobijedio s vremenom 19:12, a u nedelju je Ivan Dračar nastupio u Sinju na Prvenstvu Hrvatske u cestovnom trčanju na 10 km i zauzeo odlično treće mjesto, 10 km istrčao je za 35 min.