14.3 C
Petak, 17. svibnja 2024.

Održano pojedinačno kadetsko županijsko prvenstvo u šahu
O

U restoranu Crna gora u Koprivnici održano je pojedinačno kadetsko prvenstvo Koprivničko-križevačke županije u šahu.  Na natjecanju je nastupilo 45 djevojčica i dječaka iz šahovskih klubova iz Novog Virja, Đurđevca, Cirkvene, Svetog Ivana Žabna, Križevaca i Koprivnice.

Natjecanje je bilo posebice neizvjesno u kategorijama dječaka do 9 i 11 godina, gdje se o pobjedniku odlučivalo dodatnim razigravanjem.

U kategoriji dječaka do 9 godina prvo mjesto osvojio je Karlo List, drugi je bio Josip Koštić, a treći Karlo Knežević, sva trojica iz Šahovskog športskog kluba Koprivnica.

Uspješni su bili i predstavnici Šahovskog športskog kluba Podravka Lovro Klobučar i Lovro Koštić koji su osvojili drugo i treće mjesto u kategoriji dječaka do 11 godina, te Marko Đukin koji je zauzeo drugo mjesto u kategoriji kadeta do 15 godina.

Županijski kadetski prvaci u šahu su Ema Bevanda i Karlo List (do 9 godina), Jelena Kokša i Ante Crnov (do 11 godina), Monika Matiša i Mihael Kolar (do 13 godina), te Ruža Purkić i Viktor Čavlović (do 15 godina).

Najuspješniji natjecatelji ostvarili su plasman na državno kadetsko prvenstvo koje se od 21. do 26. lipnja 2014. godine održava u Kaštel Štafiliću.

Čestitamo!

BRAVO! Mlade nade Teniskog kluba Koprivnica uspješni na još jednom turniru

Teniski klub Koprivnica proteklog vikenda bio je organizator turnira za djecu do osam, devet i deset godina. Na turniru je...