Oltchim se pokraj nemoćne Podravke prošetao do uvjerljive pobjede
O

081115-franic-mRumunjski Oltchim ostvario je uvjerljivu pobjedu u Koprivnici u 3. kolu Lige prvakinja. Podravka Vegeta dobro se držala u prvom poluvremenu, koje je završilo vodstvom domaćih od 14:13. U nastavku je uslijedio teško objašnjiv pad, što je Oltchim nemilosrdno kaznio i došao do bodova koji bi mogli biti ključni za plasman u nastavak natjecanja.
Iako ni u prvom dijelu igra Podravke nije bila na osobito visokoj razini, Koprivničanke su dobro parirale snažnom suparniku, pa su većinu vremena imale i vodstvo, najviše od dva gola razlike. Iako je Todorovska u susret krenula loše, uspjela je to ispraviti i ona je bila ta koja je uz raspoloženu golmanicu Ungureanu održavala domaće ‘na životu’ u prvom dijelu. Na poluvremenu 14:13 uopće nije izgledalo loše, iako je Podravka propustila šansu za odvajanje na osjetniju razliku.
081115-penezic-mA onda je stigao nastavak i pola sata uvjerljivo najlošijeg rukometa kojeg su podravkašice odigrale ove sezone. Ne znamo što se to događalo u glavama igračica Zdravka Zovka, dogodio se potpuni raspad sustava! Igre više nije bilo ni u obrani ni u napadu, pokušavalo se tek nekakvim slabašnim solo prodorima koji su unaprijed bili osuđeni na neuspjeh pokraj sjajne Dinu i čvrste Oltchimove obrane. Sličilo je na utakmice hrvatskog prvenstva, u kojima se obično Podravka poigrava s nedoraslim suparnicima. Sad se Oltchim poigrao s nemoćnom Podravkom i uz ‘šetnju’ koprivničkom dvoranom stigao do vrijednih bodova koji bi mogli biti ključni za plasman u drugi krug Lige prvakinja.
Za ilustraciju, bit će dovoljno napomenuti kako je Podravka u 35. minuti imala vodstvo od 16:15, u 42. je bilo 17:20, a u 47. čak 17:25. Dugih osam minuta igralo se bez pogotka s obje strane, da bi Franić iz sedmerca u 55. zabila za 18:25. Dakle, u razdoblju od 20 minuta Koprivničanke su uspjele postići tek jedan pogodak!
Bilo je puno loših igračica kod Podravke, a uvjerljivo najlošije bile su Penezić i Pasičnik, svojom prezentacijom u nastavku pridružila im se i Franić. Tek su Ungureanu za svoje obrane i Tatari za iskazanu borbenost zavrijedile prolazne ocjene, dok je kod Oltchima briljirala golmanica Dinu, odlično je odigrala Lecusanu, a vrlo dobre bile su Manea i Maier.