15.4 C
Srijeda, 22. svibnja 2024.

Oltchim se pokraj nemoćne Podravke prošetao do uvjerljive pobjede
O

081115-franic-mRumunjski Oltchim ostvario je uvjerljivu pobjedu u Koprivnici u 3. kolu Lige prvakinja. Podravka Vegeta dobro se držala u prvom poluvremenu, koje je završilo vodstvom domaćih od 14:13. U nastavku je uslijedio teško objašnjiv pad, što je Oltchim nemilosrdno kaznio i došao do bodova koji bi mogli biti ključni za plasman u nastavak natjecanja.
Iako ni u prvom dijelu igra Podravke nije bila na osobito visokoj razini, Koprivničanke su dobro parirale snažnom suparniku, pa su većinu vremena imale i vodstvo, najviše od dva gola razlike. Iako je Todorovska u susret krenula loše, uspjela je to ispraviti i ona je bila ta koja je uz raspoloženu golmanicu Ungureanu održavala domaće ‘na životu’ u prvom dijelu. Na poluvremenu 14:13 uopće nije izgledalo loše, iako je Podravka propustila šansu za odvajanje na osjetniju razliku.
081115-penezic-mA onda je stigao nastavak i pola sata uvjerljivo najlošijeg rukometa kojeg su podravkašice odigrale ove sezone. Ne znamo što se to događalo u glavama igračica Zdravka Zovka, dogodio se potpuni raspad sustava! Igre više nije bilo ni u obrani ni u napadu, pokušavalo se tek nekakvim slabašnim solo prodorima koji su unaprijed bili osuđeni na neuspjeh pokraj sjajne Dinu i čvrste Oltchimove obrane. Sličilo je na utakmice hrvatskog prvenstva, u kojima se obično Podravka poigrava s nedoraslim suparnicima. Sad se Oltchim poigrao s nemoćnom Podravkom i uz ‘šetnju’ koprivničkom dvoranom stigao do vrijednih bodova koji bi mogli biti ključni za plasman u drugi krug Lige prvakinja.
Za ilustraciju, bit će dovoljno napomenuti kako je Podravka u 35. minuti imala vodstvo od 16:15, u 42. je bilo 17:20, a u 47. čak 17:25. Dugih osam minuta igralo se bez pogotka s obje strane, da bi Franić iz sedmerca u 55. zabila za 18:25. Dakle, u razdoblju od 20 minuta Koprivničanke su uspjele postići tek jedan pogodak!
Bilo je puno loših igračica kod Podravke, a uvjerljivo najlošije bile su Penezić i Pasičnik, svojom prezentacijom u nastavku pridružila im se i Franić. Tek su Ungureanu za svoje obrane i Tatari za iskazanu borbenost zavrijedile prolazne ocjene, dok je kod Oltchima briljirala golmanica Dinu, odlično je odigrala Lecusanu, a vrlo dobre bile su Manea i Maier.
LIGA PRVAKINJA, 3. KOLO
PODRAVKA VEGETA – OTLCHIM 20:30 (14:13)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja:1.800. Suci: Aleksandr Ljudovik i Valentin Vakula (obojica Ukrajina). Delegat EHF-a: Alenka Cuderman (Slovenija).
PODRAVKA VEGETA: Ungureanu (14), Jelčić (4); Kožnjak, Đokić 2, Palčić, Todorovska 6, Lovrak, Gaće 1, Franić 4(2), Šerić, Pasičnik, Bulath 1, Tatari 5, Penezić 1. TRENER: Zdravko Zovko.
OLTCHIM: Dinu (16+1), Tolnai (1); Puscasu 1, Gatzel, Luca 2, Elisei 2, Meier 7(4), Fiera 2, Manea 6, Szücs 4, Vadienanu, Borbas, Berehoiu, Lecusanu 6. TRENER: Ivica Rimanić.
SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Oltchim 4(4).
ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 min. (Lovrak, Tatari), Oltchim 4 min. (Lecusanu 2+2).
IGRAČICA UTAKMICE: Luminita Dinu (Oltchim).

Modni kutak

Prelijepa djevojka zaraznog osmijeha odlično isfurala legendarni predmet koji će biti hit ovog ljeta

Zaraznim osmijehom ova nas je prelijepa djevojka koja je prošetala koprivničkim trgom jednostavno "kupila". I ne samo time, odjevni...