12.9 C

Pan kup Varaždin // Nakon 10 godina opet – Automobil Lončar!

Zima 2004. na 2005. donijela je prvi naslov pobjednika Zimskog prvenstva Varaždina u malom nogometu Automobilu Lončar. Deset godina kasnije naslov je u – istim vitrinama!

Automobil Lončar je pobjednik 35. ZPV-a Pan kup Varaždin 2014, nakon što je u finalu pred nešto više od 600 gledatelja pobijedio zagrebački Big Bang Team rezultatom 3:1. Bila je to utakmica dostojna finala, možda tempom nijansu slabija nego ona briljantna polufinalna dan ranije između Lončara i Svježih jaja Vuk (6:3 nakon produžetaka), međutim i ulog je bio veći – uz pobjednički pehar Sportskih novosti i veliki Prijelazni pehar organizatora igralo se i za primamljivih 40.000 kuna novčane nagrade.

Tvrdo se igralo od prve minute velikog finala, mreže su mirovale, ostao je čvrsti dojam da će jedan jedini pogodak riješiti finale, možda čak i penali. I onda se ipak dogodilo u 20. minuti, beskompromisni Bruno Piskać uputio je udarac na koji bi se malo tko odlučio, međutim ovom Lončarovcu kao da su baš te zadnje minute najdraže – dan ranije izborio je produžetke svojim pogotkom, sad je na identičan način, samo s druge strane i na drugi gol zapucao velikom Švigiru. I ušla je, također identično, blokirana od obrambenog igrača lopta je malo promijenila smjer, dovoljno da kroz noge vratara ode u mrežu. Velikih 1:0, erupcija oduševljenja na tribinama varaždinske Arene!

U nastavku su Zagrepčani zagospodarili terenom, pleli mrežu oko gola Hranića, u konačnici tu dominaciju i uspjeli oploditi poravnanjem. Najefikasniji igrač Big Banga Mikulić je iz slobodnog udarca postigao svoj osmi gol na turniru, pogodivši kroz razmaknuti živi zid gotovo po sredini gola.

I, taman kad smo očekivali produžetke – trenutak odluke! Ister je probio Švigira za 2:1 točno minutu i 13 sekundu prije kraja! Izvukli su Zagrepčani vratara, Karamatić je preuzeo ulogu zadnjeg igrača s markerom no umjesto poravnanja Hruškar je u zadnjim sekundama zaključio posao – 3:1, veliko slavlje Lončara moglo je početi!

AUTOMOBIL LONČAR – BIG BANG TEAM 3:1

VARAŽDIN – Dvorana uz Dravu. Gledatelja 630. Suci: Marinko Ćosić i Dino Kramar (obojica iz Varaždina).

Strijelci: 1:0 Piskać (20), 1:1 Ćibarić (34), 2:1 Ister (39), 3:1 Hruškar (40)

AUTOMOBIL LONČAR: Hranić, Krasniqi, Piskać, Hruškar, Ribić, Lukavečki, Ister, Rog, Žganec, Herceg, Crnković. Voditelji: Josip Gavranović i Romano Puček.

BIG BANG TEAM: Švigir, Gaši, Ćibarić, Rako, Prgomet, Jalžečić, Mikulić, Karamatić, Ačkar, Janjiš. Voditelj: Matija Jalžečić.

Igrač utakmice: Samir KRASNIQI.

U utakmici za treće mjesto Svježa jaja Vuk iz Čehovca doslovno su deklasirala indisponirani sastav Transporta Horvatić iz Ljubeščice. Bilo je čak 6:1, uz pet pogodaka sjajnog strijelca Ivana Antoleka.

NAGRAĐENE MOMČADI I POJEDINCI – SENIORI

1. AUTOMOBIL LONČAR (Varaždin) – pobjednički pehar Sportskih novosti, prijelazni pehar Organizatora, 40.000 kuna

2. BIG BANG TEAM (Zagreb) – pehar za 2. mjesto, 15.000 kuna

3. SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) – pehar za 3. mjesto, 5.000 kuna

Najbolji igrač turnira: Bruno PISKAĆ (Automobil Lončar)

Najbolji strijelac turnira: Ivan ANTOLEK (Svježa jaja Vuk) – 13 pogodaka

Najbolji vratar turnira: Nikola HRANIĆ (Automobil Lončar)

Veteranski pak je pobjednik momčad Auto Grandi iz Streleca u Međimurju. U finalu protiv varaždinskog CB Bilikuma odlučio je jedan jedini pogodak, 10 minuta prije kraja, zapravo autogol Stevice Žganeca nakon jednog kornera s lijeve strane. U utakmici za treće mjesto veterana slavila su Krovišta Bosilj & CB Stars iz Ladanja, 3:2 pobjedom protiv ludbreškog Horvat Productiona. Dva puta su Ludbrežani stizali vodstvo ladanjskog sastava, treći puta ipak nisu uspjeli.

CB BILIKUM – AUTO GRANDI 0:1

VARAŽDIN – Dvorana uz Dravu. Gledatelja 500. Suci: Marinko Ćosić i Ivan Slunjski (obojica iz Varaždina).

Strijelac: 0:1 S. Žganec (20-ag)

CB BILIKUM: Posavec, Šol, Gavranović, Žganec, Melnjak, Medenjak, Tot, Đorđević, Hajsok, Habunek. Voditelj: Robert Breški.

AUTO GRANDI: Marčec, Vincetić, Jakirović, Vukina, Bunc, Vidović, Cirkvenčić, Ribić, Goričanec, Debelec.

Igrač utakmice: Josip RIBIĆ.

NAGRAĐENE MOMČADI I POJEDINCI – VETERANI

1. AUTO GRANDI (Strelec) – pobjednički pehar Organizatora, 15.000 kuna

2. CB BILIKUM (Varaždin) – pehar za 2. mjesto, 5.000 kuna

3. KROVIŠTA BOSILJ & CB STAR’S (Ladanje) – pehar za 3. mjesto, 2.000 kuna

Najbolji igrač turnira: Josip RIBIĆ (Auto Grandi)

Najbolji strijelac turnira: Santino DEBELEC (Auto Grandi) – 10 pogodaka

Najbolji vratar turnira: Danijel POSAVEC (CB Bilikum)

Između utakmica za treće mjesto i finalnih susreta ekshibicijsku su utakmicu odigrali i najmlađi nogometaši, U-6 i U-7 uzrasta, Grupe Lumen Fotex iz Varaždina i ŠN Međimurja iz Čakovca. Lumenovci su nakon 42 minute igre (12 minuta 7-godišnjaci pa 18 minuta 6-godišnjaci pa opet 12 minuta 7-godišnjaci) slavili 8:4.

REZULTATI UTAKMICA – SUBOTA, 10.01.2015.

(VET) ZA 3. MJESTO: KROVIŠTA BOSILJ & CB STARS (Ladanje) – HORVAT PRODUCTION (Ludbreg) 3:2

(SEN) ZA 3. MJESTO: SVJEŽA JAJA VUK (Čehovec) – TRANSPORTI HORVATIĆ (Ljubešćica) 6:1

(EKSHIBICIJA U-6 I U-7) LUMEN (Varaždin) – ŠN MEĐIMURJE 8:4

(VET) FINALE: CB BILIKUM (Varaždin) – AUTO GRANDI (Strelec) 0:1

(SEN) FINALE: AUTOMOBIL LONČAR (Varaždin) – BIG BANG TEAM (Zagreb) 3:1

Upravo

FOTO/VIDEO Sudar kombija i automobila u centru grada, policija na mjestu nesreće

Maloprije se dogodila prometna nesreća u centru Đurđevca. Kako doznajemo s mjesta događaja, sudarili su se kombi i osobni automobil....