19.6 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Pobjeda košarkašica Koprivnice

Košarkašice Koprivnice su u sklopu 13. kola B-1 lige ugostile ekipu Karlovca. Odigrana je vrlo napeta i neizvjesna utakmica od početka do kraja, u kojoj se ni jedna ekipa nije uspjela odvojiti na više od 5 koševa razlike.

Gostujuću utakmicu u Karlovcu u prosincu je ekipa Koprivnice izgubila s 36 poena razlike, pa se nije očekivalo da bi domaća ekipa mogla do bodova. No, domaće su od tada napravile vidan napredak u igri i u ovoj utakmici u vrlo neizvjesnoj završnici dobile utakmicu.

Tri minute prije kraja, gošće su vodile 3 koša razlike, minutu prije kraja domaće su vodile 2 koša razlike, 24 sekunde do kraja imale su prednost i napad koji je prebrzo završen pokušajem poentiranja, ali koš nije postignut.

Samo na 7 sekundi do kraja utakmice domaće su napravile prekršaj za dva slobodna bacanja, a gošće postižu jedan poen i ostaje vodstvo od +1 za domaću ekipu. Nakon toga slijedi drama, domaća ekipa izvodi loptu i greškom ju baca u aut, te protivnice dolaze u posjed lopte, ali ne uspijevaju izboriti čisti šut na koš do kraja utakmice.

Teško izborenu pobjedu zajedno su proslavili igračice i nezasluženo malobrojna publika.

ŽKK “KOPRIVNICA” – ŽKK “KARLOVAC”  60:59 (13:13, 19:14, 12:15, 16:17)

ŽKK “KOPRIVNICA”: A. Bagarić, K. Vida 17 (2×3), I. Sušilović, I. Hegedušić, E. Markek, K. Harmadi, P. Mihalić 5, V. Čehok 2, M. Kraljić 12, P. Glavinić, M. Begić 6, L. Špiranec 18. Trener: D. Betlehem.

ŽKK “KARLOVAC”: I. Car 12, L. Hajdin 14, I. Jakin 11, S. Katić 2, M. Gvožđak 15 (1×3), L. Peris, A. Prugovečki 5. Trener: K. Peris.