9.3 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Podravka dobila Itxako i napravila veliki korak prema Ligi prvakinja
P

Igračice Podravke uoči utakmice sa ItxakomRukometašice Podravke Vegete imaju razloga za slavlje, ali ne smiju se opustiti jer ih već u subotu očekuje nova važna utakmica. U petak je u Estelli-Lizarri pao domaći Itxako u 1. kolu kvalifikacijskog turnira za ulazak u Ligu prvakinja, bila je to najteža prepreka, pa je nakon važne pobjede ‘pao kamen sa srca’.

Podravkašice su odigrale veliku utakmicu, pokazale su da mogu biti prave kad je najvažnije. Iako su Španjolke u početku povele i nošene podrškom publike u 13. minuti došle do 7:4, to je ujedno bila i najveća prednost ekipe iz Estelle. Podravka je potom uspostavila ravnotežu, ušle su Franić i Bulath, u obrani je iznenađujuće dobro igrala Šerić, i u 26. minuti pogotkom Penezić u 26. minuti hrvatske prvakinje dolaze do izjednačenja.

Na odmor se odlazi sa 15:17, a u sjajnom otvaranju drugog dijela golom Šerić iz kontre Zovkova ekipa ima velikih 16:20. Činilo se da je tu sve riješeno, međutim fanatično borbene Španjolke uspijevaju stići do izjednačenja , u 46. minuti je 23:23. U tom trenutku Zovko zove time-out kako bi smirio svoje igračice, koje u preostalom vremenu potvrđuju klasu i zasluženo dolaze do velike pobjede. Odigrale su Koprivničanke odličnu obranu, poentirale nekoliko puta iz kontri i na kraju radosno napustile teren. Domaće su pokušavale sve, publika je radila snažan pritisak na suce, a trener Ambros je pretjerao s prigovorima i zaslužio isključenje na dvije minute par minuta prije kraja, kad je već sve bilo gotovo.

Valja istaknuti odličnu partiju Kristine Franić, koja je uz 6  pogodaka i 8 asistencija sa Šerić i Penezić držala obranu, zatim efikasna krila Zebić i Todorovsku, sjajnu Đokić koja je veliko pojačanje na crti, također odličnu i efikasnu Penezić te Šerić koja je napravila velik posao u obrani.

Sve su igračice odigrale borbeno, pokazale su se kao prava ekipa. U početku je dobro krenula Jelčić na golu, a još bolje zamijenila ju je Ungureanu, s par važnih obrana u važnim trenucima. Naravno, sve je izvrsno koordinirao trener Zdravko Zovko, s pravim potezima u pravim trenucima.

U drugoj utakmici Leipzig je pogotkom u posljednjim trenucima pobijedio grčki Patras sa 27:26 (18:13). U subotu u 18 sati Podravka igra s Leipzigom, a u 20 se sastaju Itxako i Leipzig.

KVALIFIKACIJSKI TURNIR ZA LIGU PRVAKINJA

ITXAKO – PODRAVKA VEGETA 27:29 (15:17)

ESTELLA-LIZARRA – Dvorana Pabellon Lizarrerria. Gledatelja 600. Suci: Brunovski i Čanda (obojica iz Slovačke).

ITXAKO: Callave (6+2), Navarro (2+1); Barno 1, Berenguel 4, Egozkue, Medeiros 2, Araujo 3, Mihai 3(2), Pinedo 5, Alonso 1, Pena 6, Fernandez, Nygard 1, Fachinelo 1. TRENER: Martin Ambros.

PODRAVKA VEGETA: Ungureanu (4+1), Jelčić (3+1); Kožnjak, Đokić 2, Palčić, Todorovska 5, Zebić 5, Gaće, Franić 6(4), Šerić 2, Pasičnik 1, Bulath 2, Tatari, Penezić 6. TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Itxako 4(2), Podravka Vegeta 7(4).

ISKLJUČENJA: Itxako 8 min. (Mihai, Fachinelo, Pena, Medeiros), Podravka Vegeta 8 min. (Todorovska, Šerić, Penezić, Palčić).

IGRAČICA UTAKMICE: Kristina Franić (Podravka Vegeta).

Tekst i foto iz Španjolske: Goran Čičin-Mašansker

Hrvatski kup

Podravka sutra traži kartu za polufinale Kupa, to će morati izboriti na gostovanju u Bjelovaru

Lokomotiva, Dugo Selo i Split 2010 tri su ekipe koje su već osigurale završnicu, final-four Hrvatskog rukometnog kupa. Traži...