16 C

Podravka izgubila 10 razlike na gostovanju kod Hypa

090314-penezic-mPodravka Vegeta nikad u službenoj utakmici nije pobijedila na gostovanju kod Hypa, a ta neslavna tradicija nastavljena je i ove subote, u 5. kolu drugog kruga Lige prvakinja. Koprivničke rukometašice nisu uspjele pružiti dostojan otpor snažnom Hypu, koji je već ranije izborio polufinale najjačeg europskog klupskog natjecanja.

Kao i u mnogo dosadašnjih utakmica ove sezone, Podravka je dobro počela, imala i vodstvo u prvih desetak minuta, čak i od tri pogotka razlike. Onda se suparnik vratio u utakmicu, sredinom poluvremena Hypo je izjednačio, ubrzo i poveo, da bi na odmor otišao sa solidna četiri gola prednosti. Ne može se zaobići ni uloga sudaca iz Litve, koji su navlačili za domaćina dok je trebalo.

Todorovska je dobro krenula s realizacijom za gošće, koje su imale glasnu podršku svojih stotinjak navijača. No, u važnim trenucima iskusne mađarske internacionalke Toth i Kirsner povukle su Hypo prema preokretu. Zovko je dosta mijenjao, rotirao vanjske igračice i tražio dobitnu kombinaciju, no nje ove subote nije bilo. Đokić je morala iz igre zbog udarca glavom u usnicu, u Koprivnici je čeka šivanje.
Početkom drugog poluvremena austrijski predstavnik je ostvario ključnu prednost, povisio vodstvo na deset golova razlike, podravkašica u tim trenucima nigdje nije bilo.

– Nismo se dovoljno borile – izjavila je nakon susreta Svitlana Pasičnik, jedna od najiskusnijih u redovima hrvatskih prvakinja.

Doista, kad se predaš, a utakmica još traje, onda nisi ni zaslužio više. Hypo je mirno stvari priveo kraju, a Podravka je uspjela izbjeći potpunu blamažu, iako i ovih 38:28 zvuči vrlo ružno i neugodno. Za kraj ovosezonske Lige prvakinja, Koprivničanke će u subotu ugostiti danski Ikast i pobjedom pokušati potvrditi treće mjesto u skupini I. Polufinale su već ranije osigurali Viborg i Hypo.