14.1 C
1. HRL

Podravka nakon početne muke slomila otpor Dalmatinke iz Ploča, krila se raspucala

Nakon dvotjedne pauze uzrokovane reprezentativnim okupljanjem, rukometašice Podravke danas su se vratile prvenstvenim obavezama. Put ih je odveo prema Pločama i Dalmatinki, koju su očekivano svladale 39:27 (19:15). Dakle, bilo je efikasno na obje strane parketa.

Pranjićeva ekipa bila je u vodstvu od samo početka, no Pločanke su se dobro držale prvih 20-ak minuta i u jednom dijelu utakmice čak i dostigle rezultat, bilo je 10:10. Ipak, tada su podravkašice ubacile u višu brzinu i otišle na plus četiri do poluvremena, a u nastavku su visokim tempom nastavile lomiti otpor domaćih djevojaka, sve do konačnih plus 12.

Krila Šimara (9) i Turk (6) bile su danas najraspoloženije, dok su po pet golova postigle Barišić, L. Kalaus i Stelmakh. Između vratnica je solidna, s osam obrana od 24 pokušaja, bila Tucaković. S ova dva boda Podravke se izjednačila s Lokomotivom, koja, nažalost, ima utakmicu manje.

Sljedeću utakmicu podravkašice igraju u petak u Bepovoj dvorani protiv Zrinskog iz Čakovca. Dvoboj će početi u 18 sati.