19 C

Podravka pobjedom nad Alcoom osvojila turnir u Szekesfehervaru

090822-pehar-mPodravka Vegeta s tri pobjede osvojila je Terszol kup u Mađarskoj. U zadnjoj utakmici pobijedila je domaću Alcou s 42:38 (25:20).
Podravka Vegeta u 3. minuti vodila je 5:1, u petoj 7:2, u 19. minuti 17:10. Alcoa se wsamo približavala, a kako su ovoga puta i vanjske Podravkine igračice bile aktivne, osobito Petković, nije bilo straha da bi se moglo ispustiti vodstvo.
Ne smijemo zaboraviti učinak krila na ovom turniru. kad su bile u igri zabijale su u 1. poluvremenu: Zebić 5, Gaće 1, ali je Vukojević pridodala 2.

Alcoa je u sličnim problemima kao i Podravka Vegeta. Slabiji je dotok novca sponzora, pa je na turniru nastupilo samo sedam prvotimki, a druga polovica bile su mlade. Kao i kod Podravke. Poluvrijeme s vodstvom Podravke Vegete od 25:20 bilo je očekivano.

090822-covic-m

U drugom dijelu bilo je i približavanja Alcoe i na gol razlike, ali sva je sreća što koprivničke igračice mogu više dati nego što golmani prime. Ovoga puta trebalo je više od 40 golova protiv borbene ekipe Alcoe.

No, Marta Žderić proglašena je najboljom golmanicom turnira, a Miranda Tatari najboljom igračicom. Tatari jest u novom izdanju, puno igra za kolektiv, zabija kad je potrebno. Marti Žderić ovo mora biti poticaj za daljnje učenje, jer je mlada s dosta nedostataka.

Alcoa FKC – Podravka Vegeta 38:42 (20:25)

SZÉKESFEHÉRVÁR – Sportska dvorana Köfém. Gledatelja: 200. Suci: Zoltán Bujdosó i Tamás Tomecskó (oba Mađarska).

ALCOA FKC: Trimmel (3+1), Szikora (10+0); Azari, Bizik 1, Kovács 2, Becséri 1, Rádl 4, Tilinger 9(2), Koscis, Zsigmond, N. Németh, Bernataviciute 11(1), Vincze 7, Lelkes, E. Németh 3. TRENER: Lásló Sótonyi.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (10+2), Jukić (2+-); Čović 2, Vukojević 2, Pongrac, Petković 9(2), Lovrak 3, Zebić 5, Gaće 2, Poljak 3, Šerić 4, Pasičnik, Franjić, Tatari 4, Penezić 8. TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Alcoa FKC 5(2), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Alcoa FKC 8 minuta (Bernataiviute 2+2, Kocsis i Zsigmond po 2), Podravka Vegeta 12 minuta (Petković 2+2+2, isklj. u 54. minuti, Šerić, Pasičnik i Penezić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Petković (Podravka Vegeta).

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...