6.5 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
1. HRL ŽENE

Podravka sigurno prošla kroz jedno od težih gostovanja u sezoni, Split rasturile s 13 golova razlike, slijedi četvrtfinale kupa

Cijela ekipa je bila na visokoj razini, no izdvojit ćemo Stelmakh, Barišić i Pandžu sa šest golova, dok su Zadravec i Šimara stale na četiri

Jedno od težih gostovanja u sezoni rukometašice Podravke riješile su sinoć bez većih problema. Naime, put ih je vodio prema Splitu, gdje su odmjerile snagu protiv boljeg od dva splitska kluba u elitnom ženskom rangu hrvatskog rukometa, Splita 2010. Domaće su djevojke četvrte na ljestvici, ove godine imale su samo jedan poraz, od Lokomotive su izgubile s golom razlike, no jučer nisu imale šanse. Podravka ih je deklasirala 37:24.

Pranjićeva ekipa odlično je otvorila utakmicu, imale su podravkašice 7:0 i već tu stvorile prednost koju Splićanke nisu dostigle ni u jednom trenutku. Na poluvremenu je bilo 19:12, u nastavku su gošće još malo dodale gas i stigle do sigurne pobjede s kojom je Pranjić bio i više nego zadovoljan.

Cijela ekipa je bila na visokoj razini, no izdvojit ćemo Stelmakh, Barišić i Pandžu sa šest golova, dok su Zadravec i Šimara stale na četiri. S ova dva boda Podravka je ostala četiri iza Lokomotive, koja sigurno korača prema obrani naslova i koja je još uvijek bez poraza. Podravka ih ima dva.

Novi izazovi podravkašice čekaju već u srijedu, kada u četvrtfinalu kupa gostuju u Rijeci kod Zameta. Utakmica je to koju treba shvatiti maksimalno ozbiljno, jer kup je još jedini trofej koji je ostao u igri za koprivnički klub. Tri dana kasnije, u sklopu 20. kola 1. HRL, u Koprivnicu dolazi Bjelovar, koji je na ljestvici odmah iza Podravke.