5.7 C

Podravka svladala Krim – Petković za pobjedu u posljednjem trenutku

Podravka Vegeta – Krim Mercator 25:24 (13:11). Pobjedonosni pogodak postigla je Ivana Petković u zadnjoj sekundi utakmice na asistenciju mlade Andree Čović, koja je sa šest golova bila najefikasnija igračica Podravke Vegete.

Podravka Vegeta nastupila je bez kapetanice Mirande Tatari i pivota Vesne Milanović Litre, ali je i takva uspjela smoći snage da pobijedi kompletan Krim, koji je, kao i Podravka Vegeta, u fazi priprema i nisu još sasvim svoje, kako nam je rekla Andrea Penezić.

No, i Podravka je imala svoje brige, a igrala je bez dvije najbolje.

Za Podravku Vegetu igra jedna strankinja (Damnjanović), u Krimu su u prvoj sedmorki četiri Hrvatice, Dankinja i Austrijanka. Toliko o priči u koju se sumnja: koliko para, toliko glazbe. Ne kuka Podravka, hrabro se nosi i bez raskoši. I platila je sav porez državi, za razliku…

110903-podravka-krim3U prvoj četvrtini utakmice, u 15. minuti Podravka Vegeta vodila je 8:5. Deset minuta poslije zbog dopuštenog šetališta za Penezić u 25. minuti bilo je 10:10, a u 42. minuti 17:17, uz već 11 golova Penezić! Krim je preuzeo inicijativu u 52. minuti, kada je poveo s 21:22.

Izjednačenje donosi djevojka iz sjene, Iva Pongrac na lijevom krilu, u 55. minuti je 24:24. U 60. minuti prtljanje na lijevoj strani napada kod neriješenog rezultata 24:24, Krim griješi u napadu, Čović asistira za zadnji udarac Petković i gol. Doslovice iščupana pobjeda.

Kod Krima upečatljivu partiju već drugi dan zaredm imala je Jelena Grubišić na golu te Penezić u polju. Kod Podravke Vegete samo pet golova vanjskih, Horvat učinak 5-0. Kad Podravka Vegeta zabije manje od 30 golova, zna se gdje je problem. Zato su krila odradila svoje, a na čelu je opet bila pivot Andrea Čović.

Nakon tri utakmice Podravka Vegeta ima 4 boda, Hypo i Krim po 1, Metalurg je bez boda.

110903-podravka-krim1UTAKMICA 2. KOLA 6. MEMORIJALNOG TURNIRA JOSIP SAMARŽIJA BEPO

PODRAVKA VEGETA – KRIM MERCATOR 25:24 (13:11)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Ferenc Bonifert i Viktor Olah (obojica Mađarska).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (5), Jelčić (4+1), Kapitanović; Čović 6, Kožnjak 4, Pongrac 4, Šenvald, Petković 3(1), Gaće 2, Damnjanović 2, Dragišić, Vidak, Havić, Horvat, Pušić-Koroljević 4. TRENER: Neven Hrupec.

KRIM MERCATOR: Grubišić (16+1), Stefanišin; Guberinić, Mavsar 2, Šayon, Šerić 1, Bodnjeva 2, Bille Hansen 2, Koren, Janković 1, Gregorc, Penezić 12(3), Franić 4, Aćimović. TRENER: Tone Tiselj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 2(1), Krim Mercator 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 14 minuta (Havić 2+2, Horvat 2+2, Gaće, Pušić-Koroljević, Damnjanović po 2), Krim Mercator 14 minuta (Šon 2+2, Šerić, Bille Hansen, Aćimović, Bodnjeva, Guberinić po 2).

110903-podravka-krim2IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Čović (Podravka Vegeta).

Preostali par 2. kola, u subotu 3. rujna, u 12 sati Hypo Nö – Metalurg.

Parovi 3. kola, u subotu 3. rujna, u 16 sati Krim Mercator – Metalurg, u 18 sati Podravka Vegeta – Hypo Nö.

Strijelci: 1. Penezić 17, 2. Franić (Krim Mercator) 14, 3. Čović 11, 4. Hansen (Krim Mercator) 10, 5. Rodrigues (Hypo Nö) 9, 6. Da Silva (Hypo Nö) 8, 7-8. Kožnjak i Gaće 7, 9. Bajramoska (Metalurg) 6, 10-12. Do Nascimento i Soos (Hypo Nö), Aćimović (Krim Mercator), Horvat (Podravka Vegeta), Krpež (Metalurg) 5 13. Damnjanović, Pušić-Koroljević, Pongrac (Podravka Vegeta) 6, itd.

Dva potresna pisma

VRŠNJAČKO NASILJE Dječak u školi kod Koprivnice izložen napadima, majka objavila odvratna pisma koja su mu upućena

Jedna je majka sa šireg koprivničkog područja na svojem društvenom profilu objavila potresno iskustvo - vršnjačko nasilje koje proživljava...