16 C

Podravka u Mađarskoj krenula pobjedom nad Györom

081227-gyor-mU mađarskom mjestu Dabas nedaleko Budimpešte Podravka Vegeta je u prvoj utakmici dvodnevnog turnira pred oko 500 gledatelja pobijedila sudionika Lige prvakinja mađarski Györ sa 35-33 (19-18). Na turniru igraju tri ekipe sudionice Lige prvakinja, Györ, Budućnost T-Mobil i Podravka Vegeta, te Budapest Bank FTC, sudionik Kupa kupova.

Györ 3. siječnja igra s Ikastom, Budućnost s Hypom, a Podravka Vegeta s Larvikom. No, ekipe Györa i Podravke nisu bile kompletne. Za Györ nije nastupila ozlijeđena Görbitz, a za Podravku Vegetu ozlijeđene i bolesne Ungureanu (koljeno), Žderić (zub) i Penezić (leđa), iako su bile u zapisniku, dok je Todorovska dobila minutažu uz oprez zbog mogućnosti obnavljanja ozljede.

Podravka Vegeta je sjajno počela, povela 5-1 i 6-2, no Györ se približavao i prvi puta izjednačio na 15-15 u 26. minuti. U tom vremenu izgleda da se odnekuda stvorio gol viška na strani Györa, a da to nije zabilježila niti Podravkina klupa, niti novinar, a ni službeni spiker. Sjajne su bila golmanice Palinger i Jelčić, jedna bolja od druge.

U drugom poluvremenu nakon što je Podravka opet povela s 22-19, Györ se izjednačio i od rezultata 25-25 vodio s golom razlike, da bi pet minuta prije kraja povećao vodstvo na tri gola, 28-31. Nakon time outa trenera Podravke Vegete Zdravka Zovka, vodstvo je smanjeno na 30-31, da bi Kožnjak, koja je dotad dva puta promašila i dva puta bila isključena, u samo dvije minute preokrenula rezultat i s njena tri gola Koprivničanke su povele s 33-32.

Zadnji gol na utakmici dala je Zebić i tako zaokružila kompletnu sliku pucački raspoložene Podravke Vegete u kojoj je svaka igračica pružila dobru partiju. S greškama, ali dobru. Jelčić je nastavila odličnim obranama, ali je i Orsola Herr također bila dobra. Tatari, Pasičnik, Zebić, Đokić dale su od pet do sedam golova, uz vrlo brzu igru, što je uoči susreta s Larvikom u subotu odlična najava.

GYÖRI AUDI ETO KC – PODRAVKA VEGETA 33-35 (18-19)

DABAS – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 500. Suci: Ferenc Bonifer i Viktor Olah (obojica Mađarska).

GYÖRI AUDI ETO KCA: O. Herr (8+0), Palinger (10+1); Tomori 3, Dekay, Verten 5, Mravikova 7, Karnic, Kovacsis 3, Kispaludy 1, A. Herr 6(3), Hornyak 1, Rotis-Nagy 2, Spiridon 5. Trener: Csaba Konkoly.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-), Unugreanu (-), Jelčić (17+0); Kožnjak 3, Đokić 5, Todorovska 2, Lovrak, Zebić 7, Gaće 1, Franić 2, Šerić, Pasičnik 6(3), Bulath 2, Tatari 6, Penezić. Trener: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Györi Audi ETO KC 3(3), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Györi Audi ETO KC 10 minuta (Rotis-Nagy 4, Tomori, Kovacsis, A. Herr po 2), Podravka Vegeta 12 minuta (Kožnjak i Šerić po 4, Zebić i Bulath po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).