13.7 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Podravka u Zelini: Dva boda su osvojena, drugo nije valjalo
P

101013-zelina-mPodravka Vegeta pobijedila je u Zelini u utakmici 7. kola 1. HRL za žene 37:29 (17:12), ali to je pobjeda ”bez sjaja”. Naime, u igri Koprivničanki ništa se dobro nije moglo prepoznati.

Zelina je vraški jurila po terenu cijelih 60 minuta, pa je službeni spiker kod pet razlike za Podravku u 53. minuti uskliknuo: Može li Zelina dostići razliku! A slabo je i počelo, Podravka Vegeta došla je u prvo vodstvo od 6:7 tek u 14. minuti. Poluvrijeme skromnih 12:17.

Trener Hrupec isprobao je sve igračice, ali ne može se pripisivati ni zasluge, ni krivicu, ni prvoj ni drugoj postavi. Jednostavno sve su bile negdje drugdje, ne u utakmici.

Proslavile su domaću golmanicu, povremenu reprezentativku Dubravku Bukovinu, koja je obranila 21 loptu, Markešić je dodala još četiri obrane, pa je to bilo 25. Jelčić 5, Žderić 6+1 na drugoj strani. Premalo za reprezentativke. Očito je da s mladom Žderić treba poraditi obranu lopti s krila, jer, recimo, desno krilo Janković zabila je 8 golova. No, kažemo, Podravka nije igrala u nekom prepoznatljivom sastavu osim na početku susreta, a i tada nije bilo dobro. I trener domaćih Nikola Škorić dao je prigodu svim igračicama.

Kako je do odlaska u Mađarsku na susret Lige prvakinja s Györom ostalo još tri dana, malo je vremena za popravak. Tek možda da se igračice saberu i počnu igrati kako znaju, jer je nemoguće da preko noći zaborave što su godinama učile. Manje grešaka, bolja obrana, veća preciznost i doprinos golmanicama, to manjka.

Zelini svaka čast, iako je ekipa izgubila, svojim pristupom napravila je zadovoljstvo za mještane.

UTAKMICA 7. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

ZELINA – PODRAVKA VEGETA 29:37 (12:19)

ZELINA – Dvorana srednje škole. Gledatelja: 500. Suci: Tomislav Lipovščak i Marin Pavković (Ogulin). Nadzornik HRS-a: Dražen Bajet (Dugo Selo).

ZELINA: Bukovina (21+0), Markešić (4+-), Čorak (-); Ercegovac 2, Smiljanić, Madžarac 6, Pavičić 1, Janković 8, Emer, Kršak, Legin, Vulić 1, Stipić 3(2), M. Valetić, Galić 5, A.M. Valetić 3. TRENER: Nikola Škorić.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (6+1), Jelčić (5+0); Čović 1, Vukojević 1, Kožnjak 4, Pongrac 1, A.M. Beljo, Petković 5, Zebić 3, Milanović Litre 6, Poljak, Pasičnik, Tatari 4, Nikčević 5, Pušić 7(2). TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Zelina 4(2), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Zelina 2 minute (Stipić), Podravka Vegeta 10 minuta (Nikčević 2+2, A.M. Beljo, Zebić, Milanović Litre po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Dubravka Bukovina (Zelina).