10.2 C

Podravka Vegeta jedva pobijedila Sesvete

Namučila se Podravka Vegeta kako bi upisala bodove protiv Sesveta Agroproteinke. Gošće su na poluvremenu imale vodstvo od pet golova razlike, ali su domaće preokretom u nastavku uz odlične obrane Mirjane Milenković ipak stigle do pobjede.

U prvom poluvremenu pristup koprivničkih rukometašica bio je slab, zaigrale su bez samopouzdanja, ali i bez dovoljne količine borbenosti, što su Sesvećanke iskoristile i preuzele vodstvo. Puno tehničkih pograšaka i promašaja gošće su kažnjavale lakim golovima i stigle do 8:13 na odmoru.

Očito je Mrđen svojim igračicama u poluvremenu servirao “jezikovu juhu” pa je Podravka u drugom dijelu zaigrala znatno angažiranije i borbenije, pogotovo u obrani, a svojim je učinkom suigračice prema pobjedi pogurala vratarka Milenković.

Tako je Podravka Vegeta zadržala izglede za osvajanje naslova prvaka Hrvatske, za što će u nedjelju trebati pobijediti Lokomotivu u Zagrebu s tri ili više golova razlike. Ako je ovo bila generalna proba uoči derbija, onda baš i nema razloga za optimizam u koprivničkim redovima. No, možda se ova opomena shvati ozbiljno i izazove pozitivan efekt. Nikad se ne zna.