19.6 C
Subota, 4. svibnja 2024.

Podravka Vegeta nakon Kupa izgubila i prvenstvo

Rukometašice Podravke Vegete nisu bile ni blizu iznenađenja i osvajanja 21. naslova prvakinja Hrvatske. Lokomotiva je u nedjelju pobjedom u posljednjem kolu u Zagrebu osvojila svoju treću titulu od hrvatske samostalnosti, prvu nakon 2004. godine.

Koprivničake su se držale dobro samo u početku utakmice, točnije u prvih 20 minuta. Nakon toga Zagrepčanke su povećavale prednost, pa je na poluvremenu bilo 13:7, a na kraju sigurnih 25:20.

Najefikasnije igračice Lokomotive bile su Lidija Horvat i Sonja Bašić s po šest pogodaka, dok je Ivana Dragišić za Podravku postigla pet pogodaka. U prvom dijelu izostale su kod Podravke obrane golmanica, Milenković je skinula svega tri udarca, a u nastavku nije pomoglo 10 obrana Kapitanović. S druge strane, Jelčić je obranila osam udaraca.

Tako je Podravka Vegeta po prvi put nakon 1992. godine ostala bez ijednog trofeja u domaćim natjecanjima, a Lokomotiva je prvi put nakon 1992. osvojila dvostruku krunu.