14.3 C

Podravka Vegeta osvojila 19. Kup Hrvatske uvjerljivom pobjedom nad Lokomotivom

Podravka Vegeta pobjedom nad Lokomotivom od 33:25 u finalu Hrvatskog kupa u Novigradu osvojila je taj trofej 19. puta. Čestitke rukometašicama i stručnom vodstvu: motiv i izvedba bili su dostojni hrvatskih prvakinja i sudionica Lige prvakinja.

Bila je to zadnja ovosezonska domaća utakmica ovog sastava, kao što je bila i zadnja utakmica Podravke Lino u sadašnjem sastavu.

Podravka Vegeta još idućeg vikenda još gostuje u Crnoj Gori u Tivatu na Final Fouru Regionalne lige i onda slijede reprezentativna okupljanja. Za kadetkinje i juniorke slijede već idućeg tjedna. Potom seniorke, a djevojčice će igrati završnicu svojeg prvenstva u Makarskoj.

Podravka Vegeta od samog početka nije se šalila. raspucala se Lidija Horvat, koja je bila čuvana na utakmici polufinala, pa nije ni ulazila. Sanja Damnjanović na prvom i Lidija Horvat na drugom mjestu davale su ton, boju, okus i miris Podravkinoj igri u 1. poluvremenu, a začin Jelčić i Žderić obranama po jednog sedmerca. Dora Krsnik kod najbolje je gađala kod Lokomotive: 3 gola.

Slavlje nakon završetka utakmice // Foto: RK Podravka - Ivo Čičin-MašanskerStanje se iz minute u minutu povećavalo u prvom dijelu, a osim odlične obrane (ključ svega) u napadu se vidjelo i divota od akcija, proigravanje Vesne Milanović Litre za 14:6. Prvo poluvrijeme pokazalo je da je Podravka Vegeta ušla u susret strašno ozbiljno s velikom suradnjom igračica i zajedništvom. U obje utakmice završnice pomoć su pružili i Kronikusi, koji su uz standardno navijanje skandirali protiv i Uprave kluba.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je preko Kožnjak napravila 3-0, ali su Podravkašice vrlo brzo stavile stvari na svoje mjesto i ona iz prve sedmorke otvorile vrata treneru Nevenu Hrupecu da i mlađe odigraju jedno finale kupa. Nije se previše pazilo na obranu, jedva se čekao kraj.

Fantastično je igrala Sanja Damnjanović, uz nju odlično Lidija Horvat, a komplimenti pripadaju i Marti Žderić. Ma i svim ostalima, jer su se pokazale kao pravi sportski kolektiv.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 33:25 (18:9)