11.3 C
Subota, 27. travnja 2024.

Podravka Vegeta pobijedila Lokomotivu i u Zagrebu
P

090509-lokomotiva-mU pretposljednjem kolu doigravanja u 1. Dukat HRL za žene Podravka Vegeta pobijedila je Lokomotivu u Zagrebu sa 37:27 (21:14). Sad je sasvim izvjesno da će podravkašice domaću sezonu završiti bez izgubljenog boda, jer je preostala još samo utakmica s Trogirom u srijedu u Koprivnici.
U sastavu su se našle Đokić i Tatari, u gledalište je zbog iznenadnih bolova otišla Pasičnik. Đokić je igrala od samog početka, Tatari se čuvala, dugo je bila odsutna. Kožnjak je igrala skoro cijelu utakmicu.

Kao i obično u početku igra i rezultat bili su ravnopravni, čemu je najviše pridonijela domaća mlada golmanica Marija Zeljko. U 1. poluvremenu obranila je 10 lopti, Jelčić 6. Zebić je u prvom dijelu bila dobar realizator (5), pa potom Đokić (4), a 4(3) pridodala je i Penezić. Osim Zeljko na golu, Lokomotiva nije imala niti vođu, niti izrazitu realizatoricu, pa je početni elan splašnjavao, a treba reći da je dosta upućenih udaraca završavalo u Podravkinu bloku. Poluvrijeme visokih 14:21.

U 40. minuti bilo je 18:24, Lokomotiva se držala dosta blizu. Onda je trener Podravke Vegete Zovko počeo mijenjati. U 1. poluvremenu samo Todorovska-Gaće, a od tada su u igru ulazile i Bulath i Šerić i Lovrak. Igra je malo živnula, a s Lokomotivine strane razlika je održavana udarcima s crte (Čop, Peraica), dok je Bulath svojim udarcima naprosto razarala.

Od 45. minute, pri rezultatu 21:27 na gol je stala Žderić. U sedam minuta nije obranila ništa, primila šest golova, pa je u 55. minuti bilo 27:32. Sedmerac Franić (prije toga promašila je Penezić) diže na +6, a Bulath u kontri na 27:34. Zovko naređuje puštanje lijevog krila, kako bi Žderić nešto obranila (slično je taktički odigrano i u Trogiru), i, vjerovali ili ne, Žderić je skinula prvu loptu baš tom krilu.

Do kraja mrežu je punuila Kožnjak, a minutu prije kraja ušla je malo i Tatari. Lovrak povisuje na 10 razlike, tj. konačnih 27:37. Malo gledatalja, ali tko nije došao, ništa nije propustio.

DUKAT 1. HRL, LIGA ZA PRVAKA, 5. KOLO

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 27:37 (14:21)

ZAGREB – Dvorana Doma sportova II. Gledatelja 100. Suci: Irena Pahor i Sanja Trbović (obje Rijeka). Nadzornik HRS-a: Boris Čačić (Zagreb) .

LOKOMOTIVA: Grubišić (-), Zeljko (16+0); Kosanović, Čop-Andeselić 4, Peraica 5, Nikšić, Avdibašić, Komljenović 2, Pušić 7, V. Milanović-Litre, Maruščec 4, Bazzeo 3(1), Bušić, Vrdoljak 2. TRENER: Zoran Mlinarić.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (1+0), Ungureanu (-), Jelčić (6+-); Kožnjak 6, Đokić 5, Todorovska 2, Lovrak 2, Zebić 7, Gaće 3, Franić 5(1), Šerić, Bulath 4, Tatari, Penezić 4(3). TRENER: Zdravko Zovko.

SEDMERCI: Lokomotiva 1(1), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA. Lokomotiva 2 minute (Maruščec), Podravka Vegeta 6 minuta (Đokić Bulath, Penezić po 2)..

IGRAČICA UTAKMICE: Maja Zebić (Podravka Vegeta).