9.9 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Podravka Vegeta preokretom do pobjede nad norveškim prvakinjama
P

090103-todorovska-mPodravka Vegeta u subotu je u Koprivnici pobijedila norveški Larvik sa 32:27 u utakmici 4. kola Lige prvakinja.

Koprivničke rukometašice osvojile su važne bodove u utakmici u kojoj su pokazale dva lica. U prvom dijelu Larvik je bio bolji, i na odmor je otišao s tri pogotka prednosti. Igra Podravke Vegete bila je neprepoznatljiva, no u nastavku su hrvatske prvakinje odigrale puno bolje i stigle do preokreta i značajne pobjede.

Zdravko Zovko je u početku na parket poslao Penezić, Pasičnik i Franić u vanjskoj liniji, Zebić i Tororovsku na krilima, Đokić na crti te Jelčić na vratima. Izostala je ozlijeđena Tatari, dok je Božica Palčić prekinula bogatu karijeru, ali je nisu zaboravili koprrivnički navijači, koji su u nekoliko navrata skandirali njeno ime. Kod Larvika nije nastupila bolesna Larsen, umjesto nje je priliku dobila Medvedjeva.

Prvih desetak minuta igralo se gol za gol, nakon toga je Larvik ostvario prenost koja je u jednom trenutku iznosila i pet pogodaka (8:13 u 26. minuti). Situacija je bila teška za podravkašice, koje su do odmora ipak uspjele smanjiti na 11:14. Podravku je u igru u prvom dijelu držala raspoložena golmanica Ivana Jelčić, ostale su uglavnom bile neprimjetne.

U nastavku sasvim druga slika – probudile su se domaće igračice, ali i gledatelji, koji su pružali glasnu podršku Koprivničankama. Zovko je na početku nastavka promijenio postavu i dao šansu Bulath, Kožnjak i Lovrak, i one su je maksimalno iskoristile. Pogotovo se to odnosi na Anitu Bulath, mađarsku rukometašicu koja je odigrala sjajnu utakmicu i sa devet pogodaka zapečatila sudbinu Norvežanki.

Trener Larvika Karl Erik Bohn bio je vrlo nervozan, burno je reagirao na svaku odluku čeških sudaca. Utakmica je bila vrlo oštra i borbena, s puno grubih startova s obje strane, često su igračice ležale na terenu. Odmah početkom nastavka Podravka se vratila na egal, onda je Larvik opet ostvario prednost od dva pogotka, ali norveška je nada trajala samo do 42. minute.

Tad je na scenu stupila Ana Lovrak i s dva pogotka donijela prednost od dva razlike. To vodstvo Koprivničanke nisu ispustile, već su ga do kraja povećale na sigurnih 32:27. Podravka je u drugom dijelu prije svega kolektivnom igrom preokrenula i stigla do velikog slavlja, a najbolje su odigrale Ivana Jelčić i Anita Bulath. Odmah do njih bile su Todorovska, Lovrak, Franić i Penezić, a Larviku nisu pomogle ni odlične Rantala i Riegelhuth.
Podravka sljedeće subote gostuje kod Lade u Rusiji, a u nedjelju u Rumunjskoj utakmicu 4. kola igraju Oltchim i Lada.

LIGA PRVAKINJA, 4. KOLO

PODRAVKA VEGETA – LARVIK 32:27 (11:14)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja oko 2.000. Suci: Horacek i Novotny (Češka).

PODRAVKA VEGETA: Žderić, Ungureanu (1), Jelčić (16+1); Kožnjak, Đokić 4, Todorovska 5(1), Lovrak 3, Zebić 1, Gaće, Franić 5(4), Šerić, Pasičnik, Bulath 9, Penezić 5. TRENER: Zdravko Zovko.

LARVIK: Sando, Rantala (19+2); Breistol 1, Loke 3, Kristiansen 2, Johansen 1, Breivang 2, Jansen, Riegelhuth 13(3), Narvesen, Iversen, Stange, Medvedjeva. TRENER: Karl Erik Bohn.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 7(5), Larvik 5(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 12 min. (Franić 2+2, Đokić, Bulath, Todorovska, Ungureanu), Larvik 16 min. (Loke 2+2, Breivang 2+2, Kristiansen 2+2, Johansen, Medvedjeva).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić. (Podravka Vegeta).

KRETANJE REZULTATA: 4:3, 5:6, 6:9, 7:10, 8:12, 11:14, 14:16, 18:18, 21:19, 25:20, 28:23, 32:27.

Supersport HNL

Slaven sutra gostuje kod Istre, Radeljić: Nismo se prilagođavali Hajduku, pa nećemo ni Istri

Nakon poraza od Hajduka u Koprivnici (0:1), nogometaši Slavena okreću se novom prvenstvenom kolu. Odlaze na gostovanje kod Istre,...