10.2 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.

FOTO Podravka Vegeta u Đurđevcu osvojila i 18. naslov u Kupu Hrvatske

Rukometašice Podravke Vegete pobjednice su Hrvatskog rukometnog kupa.

U finalnoj utakmici odigranoj u nedjelju u Đurđevcu, Koprivničanke su pobijedile zagrebačku Lokomotivu 30:25 i tako osvojile svoj 18. Kup.

Podravka je u utakmicu krenula s odmorenim igračicama, koje se u subotnjem polufinalu s Dalmatinkom nisu potrošile, dok je Lokomotiva imala težak susret sa Zametom kojeg je na kraju dobila samo s jednim pogotkom razlike.

U početku se igralo gol za gol, Lokomotiva je držala egal do 8. minute (4:4), a onda je nekoliko udaraca obranila Marta Žderić, golove zabijaju raspoložena krila Anita Gaće i Nikica Pušić-Koroljević, kojima se pogocima iz sedmeraca priključila i Sanja Damnjanović.

120421-tatari-peharMiranda Tatari orijentirala se na razigravanje ekipe, pa je na kraju ostala na samo dva pogotka postignuta u prvom poluvremenu. Vesna Milanović Litre bila je nezadrživa na crti, postigla je tri pogotka i izborila tri sedmerca u prvom dijelu i još četiri u drugom, a tri sedmerca zaradila je i borbena Gaće.

Prema kraju poluvremena rasla je i razlika u Podravkinu korist, na odmor se otišlo sa plus četiri. Lokomotiva je imala dosta problema u organizaciji napada, nedostajalo je ideje i kreacije, više se išlo na snagu (Bašić, M. Milić).

Na vratima Zagrepčanki dobra je bila Dubravka Bukovina, koja je na kraju izabrana i za najbolju vratarku završnog turnira u Đurđevcu. Ponajviše zbog toga što se Podravkine vratarke nisu osobito istaknule.

U početku drugog poluvremena Lokomotiva je stisnula obranu i s nekoliko brzih golova stigla do novog izjednačenja, u 38. minuti bilo je 18:18. Nakon toga Šoštarićeve su igračice imale sve manje snage, zamjene koje su ulazile nisu donijele kvalitetu potrebnu za preokret, a Podravkin trener Hrupec polako je uvodio i igračice s klupe.

Indisponiranu Lidiju Horvat zamijenila je na desnom vanjskom Ivana Petković, priliku su dobile i Maja Kožnjak, Andrea Čović, Dina Havić i Iva Pongrac, a na vratima nakon Ivane Jelčić i Ivana Kapitanović.

Lokomotiva se do kraja nije predavala, ali je Podravka utakmicu mirno privela kraju i na kraju zasluženo pobijedila.

120421-navijaciSlavlje je moglo početi, igračice su prvo otišle pozdraviti navijače iz skupine Kronikus s kojima su podijelile i šampanjac, a zatim su primile medalje i pehare za osvojeni Kup.

Najbolja igračica završnog turnira prema izboru novinarskog žirija bila je Sanja Damnjanović (Podravka Vegeta), dok je nagrada za najbolju golmanicu pripala Dubravki Bukovini iz Lokomotive.

– Utakmica je bila teška, Lokomotiva je pružila dobar otpor, a mi nismo bili na očekivanoj razini, ali smo na kraju ipak zasluženo pobijedili. Čestitam svojim igračicama na osvojenom Kupu – kratko je izjavio Neven Hrupec, trener Podravke Vegete.

Igračicama i stručnom vodstvuna parketu su se u slavlju priključili i članovi Uprave kluba na čelu s predsjednikom Krunoslavom Bešvirom, kao i predsjednik uprave glavnog sponzora Podravke Zvonimir Mršić te članica uprave Olivija Jakupec, inače bivša Podravkina golmanica.

Treće mjesto pripalo je igračicama Dalmatinke iz Ploča, koje su u nastavku slomile otpor riječkog Zameta.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 30:25 (16:12)

HRVATSKI RUKOMETNI KUP, FINALE

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana Strukovne škole. Gledatelja 600.

Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek). Nadzornik: Damir Sarajlić (Velika Gorica).

120421-damnjanovicPODRAVKA VEGETA: Žderić (8), Jelčić (2), Kapitanović (1); A. Čović 1, Kožnjak 3, Pongrac, Šenvald, Petković 1, Gaće 5, Damnjanović 9(8), V. Milanović Litre 4, Dragišić, Havić, Tatari 2, Horvat, Pušić-Koroljević 5(2). TRENER: Neven Hrupec.

LOKOMOTIVA: Razum, Bukovina (12+1); Smiljanić, Puljić, Lisjak, Krsnik, Pasarić, Ježić 4, Janković 1, Bušić 1, I. Milić 2, I. Milanović Litre 1, Bašić 5, M. Milić 4, Ž. Čović 5, Poljak 2(2). TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 12(10), Lokomotiva 2(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 min. (Dmanjanović), Lokomotiva 4 min. (I. Milanović Litre, Krsnik).

IGRAČICA UTAKMICE: Sanja Damnjanović (Podravka Vegeta).

FOTOGRAFIJE: MIrko Lukavski (Glas Podravine

{vsig}sport/rukomet/04-2012/galerija-kup{/vsig}

DALMATINKA – ZAMET 32:24 (15:14)

HRVATSKI RUKOMETNI KUP, UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

ĐURĐEVAC – Sportska dvorana Strukovne škole u Đurđevcu. Gledatelja: 100. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb). Nadzornik: Dubravko Konjuh (Rijeka).

DALMATINKA: Domić (-), Pijević (10+1), Sanader (-); Pavlović, Boras, Družijanić 5, Blažević 5, Marinović 6, Kežić 6, Barišić, Klinac 2, Prusina 6(2), E. Vuković 2, Erceg. TRENER: Ivan Jerković.

ZAMET: Strukar (6+1), Šegota (4+0); Paurević, Plahinek 2, Brčić 4, Tabar 1(1), I. Vuković, Toto, Bunić 4, Tus 1, Mičijević 3, Stakorić, Debelić 5, Milinović, Mišurović. TRENER: Drago Žiljak.

SEDMERCI: Dalmatinka 2(2), Zamet 4(2).

ISKLJUČENJA: Dalmatinka 10 minuta (E. Vuković 2+2, Blažević, Klinac, Prusina po 2), Zamet 8 minuta (Mičijević 2+2, Brčić, Debelić po 2)

IGRAČICA UTAKMICE: Anđela Marinović (Dalmatinka).