7.6 C

FOTO // Podravka za veliku borbenost nije nagrađena bodom protiv Vardara

U zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici 3. kola Lige prvakinja, Podravka Vegeta u Koprivnici je namučila favorizirani Vardar, ali je na kraju upisala minimalni poraz rezultatom 26:27.

– Zahvaljujemo publici koja nas je odlično bodrila, a žao mi je što nakon dobre predstave nismo osvojili barem jedan bod kojeg smo po mom mišljenju zaslužili. Šteta, jer smo igrali dobro, borili smo se, curama nemam što za predbaciti – rekao je Goran Mrđen.

Podravka je odlično otvorila utakmicu, sve je na početku bilo kako treba i u obrani i u napadu, i u 19. minuti Nikšić je pogodila za velikih 10:4. Odlična je bila Miranda Tatari, opet pokretač cijele ekipe, a i ostale igračice bile su na visokoj razini, pogotovo Nikšić i Čović, i izgledalo je da Podravka može do čuda protiv super-jakog Vardara.

Ipak, gošće su znale iskoristiti pad u igri domaćih i doći na minus dva u završnici prvog poluvremena. Koprivničanke su motivirano ušle u nastavak, u nekoliko navrata imale su i vodstvo od dva pogotka razlike, posljednji put u 46. minuti (22:20). Makedonke je u igri držala odlična Lekić, koju je zaustavio tek ‘flaster’. Čović je u 52. minuti pogodila za 23:22, ali Penezić s dva gola donosi preokret Vardaru.

Izostale su u drugom poluvremenu obrane domaćih golmanica, nisu se realizirali ziceri, u par navrata lopta je umjesto u mrežu otišla u okvir gola, a i dalje je dobra bila golmanica Suslina.

Podravkin trener je prokomentirao i završnicu.

– Promašili smo tri zicera na kraju. Mislim da je bio penal i isključenje na Čović kad smo trebali prelomiti, a Dembele je napravila korake i zabila – smatra Mrđen.

Podravka je prikazala borbenost i veliko srce, no nije mogla do nagrade koju je zaslužila u lijepoj atmosferi ispunjene koprivničke dvorane. Vardar je jedan od kandidata za europski naslov, a Tatari i ekipa bile su mu sasvim blizu. Ovim su porazom znatno smanjeni izgledi za prolaz u drugi krug Lige prvakinja, ali život ide dalje, već u srijedu slijedi prvenstveni susret sa Sesvetama.

– Bila je ovo jedna od ljepših utakmica Lige prvakinja. Nikako ne mogu biti zadovoljna s prvih 20 minuta, ali i općenito s našim ulaskom u utakmice. Podravka me ugodno iznenadila, bilo je lijepo igrati u gotovo ispunjenoj dvorani, klubu želim sve najbolje, da i dalje raste – rekla je trenerica Vardara Indira Kastratović.