12.9 C
Petak, 10. svibnja 2024.

Podravka zbog promašenog sedmerca ostala bez boda u Norveškoj
P

081109-larvik-mPodravka je u nedjelju u 2. kolu Lige prvakinja izgubila od Larvika rezultatom 27:26, poluvrijeme 12:13. Bile su Koprivničanke blizu pozitivnog rezultata u Norveškoj, ali je 40-godišnja Lene Rantala na isteku vremena obranila sedmerac Svitlani Pasičnik.

Hrvatske prvakinje nikad do sad nisu odigrale bolju utakmicu u Larviku, gdje su doživjele i četvrti poraz. Obrana 6-0 koja se izlaskom Đokić na Larsen i Kristiansen pretvarala u 5-1 zadala je dosta problema norveškim prvakinjama. Larsen je u prvom dijelu bila bez pogotka, opasna Riegelhuth je zabijala samo iz sedmeraca. Na vodstvo su gošće otišle s pogotkom prednosti, a u nastavku je susret i dalje bio iznimno uzbzdljiv i neizvjestan.

Iako je u 31. minuti Penezić pogodila za vodstvo od 14:12, Larvik ubrzo preokreće rezultat i ima prednost od 15:14., a zatim i 17:15 u 39. minuti. Podravka se nije predavala, Tatari je lako prolazila i postizala pogotke koji su njenu ekipu držali u igri. S terena je u 41. minuti morala Maja Zebić, Breivang joj je laktom razbila nos. Zebić je oblivena krvlju izašla s terena, ozljeda je vrlo neugodna, a točna dijagnoza znat će se nakon što se po povratku u Hrvatsku obavi snimanje nosa.

Na lijevo krilo ušla je Palčić, a zanimljivo je da je Podravka u posljednjih 20 minuta stalno stizala Larvikova dva pogotka prednosti. U samoj završnici na gol Podravke stala je mlada Žderić, obranila je tri zicera koji su Koprivničankama dali nadu u pozitivan rezultat. U 56. minuti Riegelhuth je zabila za 27:25, a nakon Zovkove minute odmora Tatari je u 59. minuti pogodila za 27:26. Podravka se potom obranila, a Tatari je asistirala Đokić, koja je srušena na crti i inače domaćinu naklonjeni suci iz Litve sude sedmerac. Izvela ga je nakon isteka vremena Cvita Pasičnik, ali slabo, i neuništiva 40-godišnja golmanica Lene Rantala uspjela je obraniti njen udarac i osigurati veliko slavlje svojim suigračicama i navijačima.