11.5 C
RUTINSKI ODRAĐEN POSAO

Podravkašice se vratile domaćem prvenstvu i s lakoćom zamrznule Riječanke na minus 19

Od 16. minute ekipa Ivice Obrvana zaigrala je agresivnije u obrani i bez obzira što je u kratkom razdoblju zaradila dva isključenja počela je stavljati "stvari na svoje mjesto" i stvarati rezultatsku prednost

Rukometašice Podravka Vegete nakon velikih europskih pobjeda vratile su se susretima u domaćem prvenstvu te u 12. kolu Prve hrvatske lige rutinski odradile gostovanje u Rijeci gdje su upisale uvjerljivu pobjedu 23:42 protiv Zameta.

Zagrijavanje Podravkašica trajalo je 15 minuta i u toj prvoj polovici prvog poluvremena Riječanke su nalazile rupe u njihovoj obrani i držale rezultatski priključak. Od 16. minute ekipa Ivice Obrvana zaigrala je agresivnije u obrani i bez obzira što je u kratkom razdoblju zaradila dva isključenja počela je stavljati “stvari na svoje mjesto” i stvarati rezultatsku prednost.

U napadu Koprivničanki raspoložene su bile Andrea Šimara, Ana Pandža i Nikolina Zadravec koje su se pobrinule da susret očekivano ode u mirne vode. Do odlaska na predah Podravka se odlijepila na plus devet čime je riješila sve dvojbe oko pobjednica.

I u drugom poluvremenu Podravkašice su bile pucački raspoložene, a ni brojne rotacije u sastavu, jer je Obrvan pružio priliku za dokazivanje svim igračicama, nisu poremetile njihov ritam. Prednost Koprivničanki nastavila je rasti i na kraju je iznosila visokih plus 19.